kapat ikonu

Zorunlu kış Lastiği Uygulamasında Cezalar Arttı

Kış lastiği uygulamasının zorunlu hale gelmesi ile birlikte denetimler arttı. Denetimlerin ardından pek çok sürücüye ceza yağdığı açıklandı.

Kış lastiği uygulamasının zorunlu hale gelmesi ile birlikte denetimler arttı. Denetimlerin ardından pek çok sürücüye ceza yağdığı açıklandı.
 
Aralık ayından itibaren yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara kış lastiği takılması zorunlu hale getirilmişti. Bunun ardından denetimler polis ekipleri tarafından eksiksiz bir şekilde devam ediyor. Trafikte kış lastiği uygulaması devam ederken sürücülerin bazılarının kuralları ihlal ettiği tespit edildi. Polis ekipleri tarafından kış lastiği uygulaması için cihazlarla detaylı bir ölçüm yapılıyor.
 
Ölçümlerin ardından uyarılara rağmen pek çok araç sürücüsünün kuralları ihlal ettiği ve kış lastiği takmadıkları tespit edildi. Sürücülere durum karşısında para cezaları verilmeye başlandı. Para cezalarının ardından sürücülerin büyük bir kısmı duruma tepki gösterdiler.
 
1 Aralık tarihinden itibaren kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilmişti. Hem can hem de mal güvenliğinin sağlanması için alınan önlemler sonrasında uymayanların araçları bağlandı. yüksek miktarda kesilen para cezaları ile birlikte araç sahiplerine ciddi uyarılar yapıldı. Araç lastiği kalınlığının en az 0.6 inç olması amaçlanıyor. Sadece ticari araçlarda değil aynı zamanda özel araçlarda da zorunlu olması için birtakım görüşler ortaya atıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol