kapat ikonu

Ziraat Bankası'ndan konut almak isteyen müşterilerine büyük ayrıcalık!

Ziraat Bankası, konut almak isteyen ve enflasyon oranından ötürü alamayan müşterilerine "Enflasyona Endeksli Konut Kredisi" projesi ile büyük bir ayrıcalık tanıyor.

  • Kredi
  • 17 Haziran 2019 14:50

Ziraat Bankası, konut almak isteyen müşterilerine avantaj sağlayacak “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi” fırsatını bugün hayata geçiriyor.

Bankanın projesi olan “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi” ile gelecek dönemde enflasyon oranlarında ve finansman koşullarında beklenen olumlu gelişmeler doğrultusunda vatandaşların, almak istedikleri konutları istedikleri zamanda ve en uygun maliyetle ev sahibi olmaları hedefleniyor.

Dönemsel olarak güncellenecek

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünü, özellikle gelecek dönemde faiz oranlarının düşmesini bekleyen müşterilerin konut kredisi taleplerini karşılamak için hazırlandı. Bu ürüne ilişkin faiz oranı ilan edilen Enflasyon Oranı (TÜFE) + Banka Tarafından Belirlenecek Marj Oranı toplamından oluşacak olup, kredi faiz oranı müşteriler tarafından kredi kullandırım aşamasında seçilecek periyotlarda (6 veya 12 aylık), enflasyon oranına (TÜFE) göre dönemsel olarak güncellenecek.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Ürünü ile;

- Satın alınacak konutun %80’ine kadar kredi kullandırılabilecektir.

- 120 aya kadar vade belirlenebilecektir.

- Erken kapama/ödeme durumunda herhangi bir ücret alınmayacaktır.

- Müşteriler kredi vade süresi içerisinde dilediği zaman sabit faizli konut kredisi ürününe de geçiş yapabilecektir.

TÜFE yıllık yüzde değişim oranı esas alınacak

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi işlemlerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayınlanan TÜFE Endeksi dikkate alınıyor. Kredi kullandırım işlemlerinde TÜİK tarafından açıklanan en güncel TÜFE yıllık yüzde değişim oranı esas alınıyor. Bu kapsamda Enflasyona Endeksli Konut Kredisinde faiz oranı; en son açıklanan TÜFE yıllık yüzde değişim oranına Bankamızca belirlenen marj oranının eklenmesi ile hesaplanıyor. Bu faiz oranı müşteriler tarafından kredi kullandırım aşamasında seçilecek 6 veya 12 aylık periyotlarda, enflasyon oranına (TÜFE) göre dönemsel olarak güncellenecek. Sözleşmede belirtilen dönemlerde faiz oranı güncellemesi yapılırken, içinde bulunulan aydan bir önceki ayda TÜİK tarafından açıklanan TÜFE yıllık yüzde değişim oranı esas alınacak.

Bu çerçevede Bankaca Enflasyona Endeksli Konut Kredisi faiz oranı; 1-120 aya kadar vadede TÜFE+0,19 (aylık) marj oranı olarak belirlendi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol