kapat ikonu

Ziraat Bankası’ndan bedelli askerlik kararı

Ziraat Bankası, bedelli askerlik ödemelerini hafta sonu da almaya devam edeceğini duyurdu.

  • Gündem
  • 03 Kasım 2018 10:20
  • Son Güncelleme: 03 Kasım 2018 16:08
Ziraat Bankası, bedelli askerlik başvurularının hafta sonu da süreceğini duyurdu. Bankadan söz konusu durum ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, bedelli askerlik hizmeti başvuruları için askerlik şubelerinde hafta sonu mesaiye devam edilecek olması sebebiyle Ziraat Bankası da 81 ildeki ve KKTC’deki toplam 127 şubesi ile hafta sonu saat 10.00 ile 17.00 arasında bedelli askerlik ödemelerini almayı sürdüreceği bildirildi.
 
Açıklamada, açık olacak şubelerin "www.ziraatbank.com.tr" internet sitesinden öğrenilebileceği vurgulandı. Bedelli askerlik süresinin bugün son bulacağı belirtilirken, hafta sonuna gelmesi sebebiyle askerlik şubelerinin hizmet vermeye devam edeceği kaydedildi. Bakan Akar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmasında 723 bin 91 kişinin bedelli askerlik hizmetine başvurduğunu, bunların da 572 bin 873'ünün işlemlerinin tamamlandığını aktardı. Öte yandan devletin kasasına en çok da 19,8 milyar liranın girmesi ön görülüyor.
 
ASKERLİK ŞUBELERİ HAFTA SONU DA MESAİYE DEVAM EDECEK
 
Bedelli askerlik başvurularının son günü olması sebebiyle askerlik şubelerinin cumartesi günü de hizmete devam edeceği MSB tarafından açıklandı. Millî Savunma Bakanlığı (MSB), dün akşam yaptığı açıklamasında bedelli askerlik hizmeti için son başvuru tarihinin 3 Kasım 2018 olduğu anımsattı. MSB, son başvuru tarihinin hafta sonu tatiline denk geldiği belirterek, vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi adına askerlik şubelerinde hafta sonu mesainin devam edeceği bilgisi paylaşıldı. Öte yandan 3 Kasım olan bedelli askerlik başvuru süresi uzatıldı.
 
BAŞVURU SAYISI 750 BİNE DAYANDI
 
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlik hizmetine başvuranların sayısının 723 bin 91 olduğunu açıklayarak, bunların 572 bin 873'ünün işlemlerinin tamamlandığını bildirdi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Millî Savunma Bakanlığı'nın 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, önemli açıklamalarda bulundu.
 
BEDELLİ ASKERLİĞE REKOR BAŞVURU
 
Bakan Akar, bedelli askerlik başvurularına ilişkin hizmete başvuranların sayısının 723 bin 91 olduğunu söyledi Akar, bunlardan 572 bin 873’ünün işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.
 
BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU ŞARTLARI
 
Bedelli askerlik uygulamasından 1 Ocak 1994 ve öncesinde doğanlar 15 bin lira ödemek şartıyla faydalanacak. 1 milyon 324 bin kişinin hak sahibi olduğu belirtilirken, bedelli askerlik hizmetinden 700 bin ila 800 bin kişinin faydalanacağı ön görülüyor.
 
19,8 MİLYAR LİRA DEVLETİN KASASINA GİRECEK
 
Bedelli askerlik düzenlemesinde başvuru sayısının 500 bini geçmesi durumunda en az 7,5 milyar, en çok da 19,8 milyar liranın devletin kasasına gireceği hedefleniyor.
 
Bugüne kadar uygulamadan yaklaşık 9 milyar lira gelir elde edildiği bildirilmişti.
 
BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI YARIN DA ALINACAK

Öte yandan akşam saatlerinde gelen son dakika haberine göre bedelli askerlik başvurularının yarın da alınacağı bildirildi. Bu şekilde 3 Kasım son tarih olan süre uzatılmış oldu.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol