kapat ikonu

Ziraat Bankası promosyon ödeme tarihlerini açıkladı

Milyonlarca emeklinin emekli maaşını aldığı Ziraat Bankası emeklilere dağıtılacak olan promosyon için son tarihleri verdi. Ziraat Bankası'ndan emekli promosyonu alacak olan emeklilere T.C kimlik numaralarındaki son rakamlara göre sırayla ödeme yapılacak.

  • Gündem
  • 27 Şubat 2017 16:18
  • Son Güncelleme: 27 Şubat 2017 17:06
Milyonlarca emekli vaatndaşın promosyon ödemesini alacağı Ziraat bankası ne zman ödeme yapacağını açıkladı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, emeklilere promsoyon dağıtımı T.C kimlik numaralarındaki son hanelere göre sırasıyla verilecek. T.C kimlik numarasının son iki hanesi 0 ve 2 ile biten emekli vatandaşların Mart ayından itibaren, sonu 4 ve 6 ile biten Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenlerin ise mayıs ayından itibaren ödemeleri yapılacak.

 

SGK ile sözleşme imzalayan ilk banka Ziraat Bankası

 
Ziraat Bankası, emeklilerle ilgili promosyon ödeme sürecinin oluşturulmasında etkin rol alarak, Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan ilk banka oldu. Emekliler için sistemsel alt yapı ve süreçlerin ivedilikle hazır hale getirilmesi sağlandı ve 20 Şubat 2017 tarihi itibariyle fiili olarak emekli maaş promosyon ödeme sürecini başlatan ilk banka Ziraat Bankası oldu.
 

Emekliler birçok kaynaktan promosyon hakkında bilgi alabilecek

 
Bu süreçte, emekliler sadece şubelerden değil, internet sitesinden ve çağrı merkezinden de maaş promosyonları ile ilgili detaylı bilgi alabilecek. Ek olarak emeklilere çağrı merkezinden ve internet şubesinden taahhütname verme imkanı sunuldu.

 

400 bin emekli promosyon aldı

 
Bugüne kadar tüm kanallar aracılığıyla 400 bini aşkın emekliye promosyon ödemesi gerçekleştirildi. Ziraat Bankası ile işlemlerini gerçekleştiren emeklilerin promosyon ödenmesine ilişkin takvim SGK ile yapılan anlaşma ile belirlendi.
 

T.C kimlik numaraları son hanelerine göre ödemeler yapılacak

 
Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, bu çerçevede TC kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 ile bitenlere Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile bitenlere Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenlere ise Mayıs ayından itibaren ödeme yapılacak.

 

Emeklilerin oluşturulan takvime göre hareket etmesi bekleniyor

 
Promosyon işlemlerini gerçekleştirmek isteyen emeklilerin yukarıda belirtilen takvime uygun olarak hareket etmeleri oluşabilecek muhtemel yoğunluğun ve zaman kaybının önüne geçilmesine imkan tanıyacak.
Kaynak: Yeni Şafak
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol