kapat ikonu

Ziraat Bankası konut kredisinde faiz indirimi yaptı mı?

Merkez Bankası'nın faizlerde indirime gittiğini duyurması sonrası kamu bankaları da faiz indirimine gitmeye hazırlanıyor. Peki Ziraat Bankası'nda son durum ne?

  • Emlak
  • 30 Temmuz 2019 17:26
  • Son Güncelleme: 30 Temmuz 2019 17:32

Merkez Bankası’nın faizlerini indirdiğini duyurması ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bugün yaptığı değerlendirme sonrası, kamu bankalarından faiz indirimi haberi gelmeye başladı. Bu kapsamda Ziraat Bankası da faiz indirimine gitti ve konut kredisi faiz oranı kampanyalarını güncelledi. Banka anlaşmalı projelerinde geçerli olmak üzere kullanılacak konut kredileri için %0,98 faiz uygulama kararı aldı. Böylece ev sahibi olmak isteyen müşterilerine fırsat sunuyor.

Faiz indirimi 71 ilde geçerli olacak

Ziraat Bankası Firma Katkı Paylı konut kredisi kampanyası 71 ilde geçerli olacak ve ev sahibi olmak isteyenler bu krediden yararlanabilecek. İlerleyen zamanlarda bankanın, diğer konut kredilerinde de faiz indirimine gideceği bekleniyor. Ev almak isteyenler için en uygun zamanın bu süreç olduğu belirtildi.

Banka, net bir açıklama yapmadı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz indirimini açıklamasından sonra, bankalarda kredi faiz oranlarında düzenleme yaptı. Bu kapsamda faiz oranlarını düşürmesi beklenen Ziraat Bankası da konuyla ilgili net bir açıklama yapmadı. Fakat bazı illerde geçerli olmak üzere başlatılan konut kredisi kampanyaları kapsamında, faiz oranını %0,98 olarak güncelledi. Ziraat Bankası yapmayı planladığı konut kredilerinde faiz indirimini yakın bir zamanda açıklayacak. Bankanın konut kredisi faiz oranları şuan %1,5 seviyelerinde bulunuyor. Bakan Ziraat Bankası bu oranı ne zaman aşağı çekecek.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol