kapat ikonu

Zengin Eden Kuzular İçin Sıraya Girdiler!

Bursa'da bir girişimci beşiz doğuran kuzulardan ülkeye getirmeye başlayınca zengin olma umuduyla pek çok kişinin sıraya girdiği öğrenildi.

Bursa'da yaşayan bir girişimci bir süre önce beşiz doğuran kuzulardan ülkeye getirdi. Bu durum çiftçilerin ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin kısa süre içerisinde dikkatini çekti. Bunun üzerine Ukrayna'dan getirildiği öğrenilen beşiz doğuran kuzular kısa süre içerisinde kişilerin kar oranlarını artırıyor. Üreticiler yakın markaja aldıkları bu kuzuları satın almak için adeta sıraya girdiler. Gelen taleplere yetişemeyen girişimcinin bu süreçte ülkenin her bölgesine kuzu satmaya başladığı öğrenildi.
 
Daha önce tekstil işine giren ancak umduğunu bulamayan ve kısa süre içerisinde iflas eden Mustafa Aydın yeni bir araştırma işine girdi. Araştırmalarının ardından Ukrayna'da bulunan bir kuzu türünün beşiz doğurduğu ve üretimin hızlı bir şekilde gerçekleştiği öğrenildi. Romanov cinsi olan bu koyunları bir süre sonra ülkeye getirmeye başladı.
 
14 Ayda İki Kez Yavruluyorlar
 
İlk etapta durum değerlendirmesi yapmak için 100 adet koyun getirdiğini açıkladı. Kısa süre sonra 14 aylık bir süre zarfı içerisinde 500 yavru aldı. Yaptığı tanıtımlarla birlikte kısa sürede pek çok kişinin durumdan haberdar olmasını sağladı. Bunun ardından zengin eden koyunları başka üreticilere satmaya başladı. Şimdilerde koyunların ününü duyan vatandaşlar için aşırı talepler oluştu. Gelen taleplere yetişemediği öğrenildi. Türkiye'nin her bölgesine kuzu satmaya başladı. Kuzu almak isteyen kişiler sıraya girdi. 4 aydan önce sıranın gelmeyeceği belirtilirken üreticiler buna rağmen yeni kuzular almak için harekete geçtiler.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol