kapat ikonu

Zayıflama hapı ticaretine dikkat!

Zayıflamak isteyenlerin duygularını sömüren kalpazanlar son dönemlerde yasaklı olan zayıflama haplarını tekrar piyasaya sürmeye başladılar.

Zayıflamak isteyenlerin duygularını sömüren kalpazanlar son dönemlerde yasaklı olan zayıflama haplarını tekrar piyasaya sürmeye başladılar.
 
Sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam koşulları, stres ve çeşitli hastalıkların neden olduğu yemek bozuklukları ile obezite pek çok kişinin hayatını olumsuz bir şekilde etkilemeye başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında son dönemlerde pek çok insanı su istimal eden zayıflama haplarının uzun bir aradan sonra tekrar gündeme geldiği konusunda ciddi uyarılar yapıldı. Vatandaşların doktor gözetiminde kullanılan ilaçların yanı sıra herhangi bir ilaç kullanmamaları gerektiğini, zayıflama haplarını metabolizmayı hızlı bir şekilde çökertmesinin ardından ani kalp durmalarına neden olduğunu belirtti.
 
Zayıflamak isteyen vatandaşların bu konuda alanında uzman bir hekime gitmeleri konusunda açıklamalar yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen kırmızı biber hapı adı altında kullanılan pek çok ürünün 3 kadının hayatına mal olduğu tespit edilmişti. Zayıflama hapı kullandıkları için ölen kadınlar üzerinde gerçekleştirilen otopsilerin ardından merdiven altı kimyasal ürünlerin ani ölümlere neden olduğunu belirleyen sağlık Bakanlığı bu ürünlerin raflardan toplatılmasını istedi. Toplatılan ürünler sonrasında son dönemlerde tekrar gündeme gelince bu konuda çeşitli tartışmalar yaşandı.
 
Tekrar aynı ölümlerin yaşanmaması için gerekli denetimlerin sıkılaştırılmasına karar verildi. Şimdilerde Çin'de nasıl üretildiği belli olmayan ürünlerin Türkiye'de kapsüller içerisine konulduğu ve Türkiye üretimli gibi gösterildiği tespit edildi. Vatandaşların bu tür ürünlere itibar etmemesinin çok önemli olduğu ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol