kapat ikonu

Zarar Eden Oyuncak Fabrikası Çalışanları Çıkaracak

Oyuncak ve elektronik mağazası olan Maplin son dönemlerde ettiği zararları karşılamayınca iflasın eşiğine geldi.

Oyuncak ve elektronik mağazası olan Maplin son dönemlerde ettiği zararları karşılamayınca iflasın eşiğine geldi.

Dünyaca ünlü oyuncak devi Toys ve elektronik üreticisi olan Maplin yıllardır zarar ediyordu. Zararların bir türlü karşılanamaması sebebiyle bu yıl şirketin iflasın eşiğine geldiği öğrenildi. Büyük çöküş içerisine giren şirket toparlanmanın yollarını arıyor. Bunun için yeni yollar arayan şirket çalışanlarını çıkarmaya hazırlanıyor.

Büyük Britanya'da bulunan merkezinde yeni kararların alındığı öğrenildi. Hem Toys hem de Maplin yaşadığı çöküşü aşmak amacıyla giderleri azaltmayı hedefliyor. Binlerce çalışanı bulunan elektronik şirketi Maplin toplam 5500 adet çalışanını işten çıkarmayı planladığını açıkladı.

Şirketin çalışanlarının işten çıkma endişesi ile birlikte son derece gergin oldukları belirlendi. Daha önce şirket satışa çıkarılmıştı ancak alıcılar şirketin zarar ve kar oranını hesaplayarak karlı bir alışveriş olmayacağını düşünmelerinin ardından görüşmeleri olumsuz bir şekilde sonuçlandırdıkları ifade edilmişti. İngiltere medyası tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından şirketin belirli bölgelerde bulunan toplam 26 farklı mağazasını kapattığı öğrenildi. Değerlendirmeler sonrasında şirketin KDV borçlarını ve masraflarını dahi karşılayamadığı belirlendi. İşten çıkarmanın ardından toparlanma gerçekleşmezse bu süreçte iflası isteyecekleri konuşuluyor.

Etiketler
ABD-Çin ticaret savaşları oyuncak sektörünü de vurduABD-Çin ticaret savaşları oyuncak sektörünü de vurdu
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol