kapat ikonu

Yurt kayıt işlemleri internet üzerinden nasıl gerçekleştirilecek?

ÖSYM üniversite sınavı sonuçlarını açıkladı. Öğrencileri şimdiden yurt ve burs kazanma telaşı sardı. Peki uzak şehirlerde üniversite kazanan öğrenciler başvurularını nasıl yapacak? İnternet üzerinden yurt kayıt işlemleri nasıl gerçekleştirilecek?

  • Gündem
  • 16 Ağustos 2016 13:21
  • Son Güncelleme: 17 Ağustos 2016 11:56
Yurt kayıt işlemleri ev rahatlığında internet üzerinden e-devlet şifresi yardımıyla kolaylıkla gerçekleştirilebilecek. Yükseköğrenim Kredi ve yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara kayıt hakkı kazanmış öğrenciler bu yıl yurt kapılarına gitmeden e-devlet şifrelerini kullanarak internet üzerinden kolay bir şekilde kayıtlarını gerçekleştirebilecekler.
 
Yüksek öğrenimine başlayacak olan ve KYK tarafından yurt yerleştirilmesi gerçekleştirilen öğrenciler e-devlet kapısı üzerinden yurt kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekler.
 
Hem yeni yerleşenler hem de ara sınıflar e-devlet sistemiyle kayıt olabilecek
 
Konuyla ilgili Türksat AŞ’den yapılan resmi yazılı açıklamadan edinilen bilgilere göre, yüksek öğrenimde herhangi bir programda eğitimi devam etmekte olan ara sınıf öğrencileri bir yüksek öğrenim programına yeni yerleşmiş olan hazırlık sınıfı veya birinci sınıf öğrencilerinin tamamı e-devlet üzerinden yurda gitmeden yurt kaydını geçekleştirebilecek.
 
Bundan önceki sistemde öğrenciler kazandıkları okulun bulunduğu şehre giderek yurt kayıtlarını tamamlayabiliyor ve çeşitli zorluklarla karşılaşıyordu. Geçtiğimi yıl başlatılan e-devlet kapısı sistemi sayesinde “Yurt Kayıt İşlemleri Hizmeti” ile elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.
 
Türkiye'nin e-dönüşümüne büyük katkılar sağlayan elektronik hizmetlere "https://www.türkiye.gov.tr" adresinden ulaşılabilirsiniz.
Eko Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol