kapat ikonu

Yurt Dışında Yaşayacaklara Son Uyarı

Yapılan son uyarılar çerçevesinde yurt dışında bulunan varlıkları Türkiye'ye getirme niyeti olan kişiler için son başvuru tarihi açıklandı.

Yapılan son uyarılar çerçevesinde yurt dışında bulunan varlıkları Türkiye'ye getirme niyeti olan kişiler için son başvuru tarihi açıklandı.
 
Hükümet tarafından bir süre önce alınan bir karar sonrasında yurt dışında bulunan kaynaklarını Türkiye'ye taşımak isteyenler için çeşitli imkanlar tanınıyor. Bu imkanlarla birlikte yurt dışında para, altın, döviz ve menkul kıymetlerin 30 Kasım 2018 tarihine kadar gerekli başvuruları yapmaları bekleniyor.
 
Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında alınan kararlar Resmi Gazete'de yayınlandı. Bunun üzerine gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılacak başvuruların hızlı bir şekilde dikkate alınması bekleniyor.
 
Varlıkların bildiriminin gerçekleştirilmesinin ardından 3 ay içerisinde Türkiye'ye getirilmesi en ciddi koşullardan birisi olarak ifade ediliyor. Belirtilen bankalara gerekli başvuruların form ile yapılması bekleniyor. Bildirimler tek bir bildirim esasına uygun olarak gerçekleştirmek esastır. Birden fazla bildirim yapılması kesinlikle yasaktır. Bildirim süresinin tamamlanmasının ardından bildirim yapan kişilerin işlemleri ciddiye alınmayacaktır.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol