kapat ikonu

Yunanistan'a Kapı Vizesi Başladı! Yoğunluklar Arttı!

Yunan adalarına günübirlik vize imkanıyla geçişler başladığı için son zamanlarda komşu ülkenin kapısında ciddi yoğunlukların başladığı öğrenildi.

Türkiye ile Yunanistan arasında özellikle havaların ısınması ve bayramın yaklaşması ile birlikte yoğunluklar başladı. Komşu ülkeye tatil yapmak için gidenlerin sayısı özellikle son yıllarda bir hayli arttı. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve bugün itibariyle hayata geçen Kapı Vizesi sistemi de artık başladı. Bu anlamda Simi, Kos, Samos ve Sakız adaları için 7 gün önceden başvurusunu yapan Türk vatandaşları 70 euro karşılığında kapı vizesini internet üzerinden sorunsuz bir şekilde alabilecekler.
 
Sistemin pek çok kişi için son derece kolay görülmesi sebebiyle daha ilk başvuru gününde internet üzerinden binin üzerinde online müracaat olduğu ortaya çıktı. Bu konuda vatandaşlara hizmet veren bir turizm firması ise gelen ilginin son derece fazla olduğunu ve bu ilgiden memnun olduklarını belirtti.
 
Sistem Nasıl İşliyor?
 
Tur şirketleri ile işlerini halletmek isteyen kişilere özek otel rezervasyon, araç kiralama, kültür turları, kapı vizesi gibi pek çok işlem profesyonel kişiler tarafından yapılıyor. Böylece sadece bir gün içerisinde az evrakla çok daha hızlı bir şekilde Yunan adalarına çıkışlar yapılıyor. Sadece geçtiğimiz yıl nisan ile Eylül ayları arasında Marmaris çıkışlı olmak üzere Yunan adalarına gitmek üzere 30 bin kişinin harekete geçtiği öğrenildi. Kapı vizesi ile günübirlik gidilebildiği gibi 15 güne kadar kalabiliyorlardı. Ancak bu yıl yapılan düzenlemelerle birlikte bu sürenin bir haftaya düştüğü öğrenildi. Ancak tatil süresinin kısaltılmış olmasına rağmen gösterilen ilgi son derece fazla.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol