kapat ikonu

Yunan Gümrükçüler Greve Başladı

Yunan gümrükçüler tarafından sınır kapısında başlatılan grev sonrasında bölgenin yaya ve araç trafiğine kapatıldığı ifade edildi.

Yunan gümrükçüler tarafından sınır kapısında başlatılan grev sonrasında bölgenin yaya ve araç trafiğine kapatıldığı ifade edildi.
 
Sabah saatlerinde Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından gümrük çalışmaları hakkında son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan duyuru ile birlikte Yunanistan'un Kastanies sınır kapısında görevli olan memurların bir süredir gündemde olan grev çalışmasını gerçekleştirdikleri öğrenildi.
 
Bölgede çalışma koşulları sebebiyle bir süredir konu hakkında çeşitli tartışmalar gündeme gelmişti. Bunun ardından gümrük personeli sınırda başlatmış olduğu grev sebebiyle bazı geçişlerin aksamasına neden olacak. Bu durumda Pazarkule Sınır Kapısı üzerinden araç ve yaya girişine kesinlikle izin verilmeyeceği öğrenildi.
 
Yunan gümrükçüler tarafından başlatılan grevin uzun sürmeyecek olması sevindirici bir haber olarak değerlendirildi. Bu süreçte grev yarın sabah itibariyle son bulmuş olacak. Yunanistan'a tır geçişinin yapılabildiği tek bölge olan İpsala sınır kapısında da yoğun güvenlik önlemleri alınmış oldu. Otobüslerin ve tırların bu bölgeden kontrollü geçişi sağlanacak. Aynı zamanda kontrollü olmak şartıyla otomobillerinde bu bölgede geçişi sağlanmış olacak. Grevin bitmesinin ardından işleyişin kaldığı yerden sorunsuz bir şekilde devam etmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol