kapat ikonu

Yüksek Sıcaklıklar Buz Satışlarını Artırdı

Ülke genelinde sıcak hava dalgasının etkisini göstermesi üzerine buz üretim fabrikalarına gösterilen talep doğru orantılı bir şekilde artmaya başladı.

Ülke genelinde sıcak hava dalgasının etkisini göstermesi üzerine buz üretim fabrikalarına gösterilen talep doğru orantılı bir şekilde artmaya başladı.
 
Sıcaklıklar tüm ülkeyi etkisi altına almaya başlamışken sıcaklıkların değeri her geçen gün biraz daha arttı. Afrika sıcaklıklarının gelmesi özellikle Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden birisi olan Adana'da kavurucu bir hava ortaya çıktı. Şehirde yaşayan pek çok vatandaşın bu konuda yaşamış oldukları mağduriyetler dikkat çekerken serinlemek için buzlardan yardım almaya başladılar. Kentte üç farklı işletmenin buz üretimi gerçekleştirdiği belirlendi. Sıfırın altında 13 derecede bulunan odalarda 4 saatlik sürelerle kalıplara doldurulan ve ardından üretilen buzlar bölgede birçok kişi tarafından tercih ediliyor.
 
Özellikle gıda sektöründe bulunan fabrikalar tarafından her gün tonlarca buz alışverişinin gerçekleştirildiği öğrenildi. İş yerleri tarafından yoğun ilgi gösterilen buz satışlarının üç farklı işletme açısından da olumlu karşılandığı öğrenildi. 13 kilo ağırlığında bulunan buz kalıplarının tanesinin 5 lira ile 6 lira arasında değiştiği açıklandı. ÖZellikle Adana'da bicibici gibi yöresel bir lezzetleri bulunduğu için yaz aylarında buz kullanımının şehirdeki vatandaşlar için çok daha önemli olduğu dile getirildi.
 
Verilen özel siparişlerle birlikte günde yaklaşık 30 ton buz satışının gerçekleştirildiği açıklandı. Özellikle daha sıcak havalarda belirlenen kapasitenin arttığı ve satışların yaz aylarında beklenenden çok daha fazla olduğu tespit edildi. Şehirde buz tüketiminin yaz aylarının geçirilmesinde son derece önemli olduğu belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol