kapat ikonu

Yüksek hızlı trenlerde taşınan yolcu sayısı şaşırttı

Son dönemlerde yapılan incelemelerin ardından Yüksek Hızlı Trenlerde yapılan taşımacılık ve taşınan kişi sayısı son derece dikkat çekti.

Son dönemlerde yapılan incelemelerin ardından Yüksek Hızlı Trenlerde yapılan taşımacılık ve taşınan kişi sayısı son derece dikkat çekti.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katılmış olduğu yeni bir yüksek hızlı tren açılışı sırasında önemli açıklamalarda bulundu. İzmir ile Ankara arasında devam eden hızlı tren projesinin gidişatı hakkında önemli açıklamalarda bulunması son derece dikkat çekti. Şantiyeyi gezerken bu sırada gazetecilere önemli açıklamalarda bulunmayı da ihmal etmedi.
 
Türkiye2nin neredeyse her bölgesine hızlı tren taşımacılığının gideceğini ve bu sürecin bir ağ olarak yayılacağı daha önce yapılan açıklamalar ile birlikte gündeme getirilmişti. Bunun ardından Ahmet Arslan Yüksek Hızlı Tren kullanımını bir kez daha gözler önüne sererek vatandaşların göstermiş oldukları yoğun ilgiyi dile getirdi.
 
Mevcut hızlı tren ağı içerisinde yolcu kapasitesinin her geçen gün yükseldiği ifade ediliyor. Şimdiye kadar toplam 40 milyon yolcu taşındığı yapılan istatistikler sonrasında gündeme gelmiş oldu. Bu süreçte taşınan yolcu kapasitesinin artırılması bekleniyor. Yeni demiryolu ağlarının yapımının tamamlanmasının ardından taşımacılık oranları da artmış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol