kapat ikonu

YSK Memur Alımlarına Başladı

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim nedeniyle ertelenmiş memur alımları yeniden başladı ve bu süreçte mülakatlara başlandı.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim nedeniyle ertelenmiş memur alımları yeniden başladı ve bu süreçte mülakatlara başlandı.
 
Yüksek Seçim Kurulu tarafından daha önce resmi internet sayfasından memur alımının gerçekleştirileceğine yönelik ilanlar açıklanmıştı. Memur alımları için gerçekleştirilecek mülakatlar heyecanla beklenirken seçim dolayısıyla süreç ertelendi. Seçimin tamamlanmasının ardından yapılan yeni bir duyuru sonrasında yeniden memur alımlarının açıldığı ifade edildi.
 
Yüksel Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında merkez ve taşra teşkilatı için sırasıyla lise, lisans ve ön lisans mezunlarının alımının gerçekleştirileceği öğrenildi. Kurumsal internet sitesi üzerinden yapılacak başvuru sonrasında gerekli mülakatlar için seçim yapılacağı ifade edildi.
 
İlk defa devlet memurluğuna atanacak olan vatandaşlar için yapılacak tarihin son başvuru tarihi ile belirtilen yaş kriterleri gibi durumlara özellikle dikkat edileceği ifade edildi. Bunun yanı sıra adaylar hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının gerçekleştirilmesinin ardından 2016 yılında KPSS sınavında 70 puan ve üzerinde alınması gerekiyor. Bunun üzerine gerekli mülakatlardan geçen adayların atamaları kısa süre içerisinde gerçekleştirilmiş olacak.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol