kapat ikonu

Yıldıztepe 100 milyonluk yatırımın ardından ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Yıldıztepe, 5 sene içerisinde yapılan yaklaşık 100 milyon TL’lik yatırımın ardından kayak sezonunun açılmasını bekliyor.

Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden biri olan Yıldıztepe, 5 yıl içerisinde gerçekleşen yaklaşık 100 milyon Türk liralık yatırımları ile birlikte kayakseverleri misafir etmek için bekliyor.
 
Ilgaz Dağı'nın eteklerinde bulunan ve uzunlukları 300, 2 bin 400 ve 4 bin 500 metre olan 3 piste sahip kayak merkezinin, yapılan yeni yatırımlarla misafirlerine daha iyi hizmet vereceği kaydedildi.
 
Doğal güzelliğiyle de çevre illerden çok sayıda günübirlik ziyaretçi misafir eden Yıldıztepe Kayak Merkezi, kış tatilini Ilgaz Dağı'nda geçirmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçilere unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.
 
FUANA VE FLORASI ÇOK CANLI
 
Ilgaz Kaymakamı Muhammet Gürbüz, Yıldıztepe'nin Türkiye'de önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, kayak merkezinin ulaşımının kolay olması vesilesiyle çok sayıda ziyaretçi ağırladığını anlattı. Gürbüz, Yıldıztepe Kayak Merkezi’nin fuana ve florasının da çok canlı olduğunu savunarak, burayı tabiat harikası olarak niteledi.
 
YATIRIMLAR SAYESİNDE BURASI DAHA CAZİP HÂLE GELDİ
 
Yıldıztepe'yi kış tatilinin cazibe merkezi hâline getirmek için çalışmalar sürdürdüklerini aktaran Gürbüz, devletin yapmış olduğu yaklaşık 100 milyon TL tutarındaki yatırımların burayı daha cazip hâle getirdiğini ileri sürdü.
 
Yıldıztepe 100 milyonluk yatırımın ardından ziyaretçilerini bekliyor-1
 
350 ARAÇLIK OTOPARK İNŞA EDİLEREK ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI
 
Gürbüz, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nden kayak merkezine kadar 4 kilometrelik çok özel bir asfaltın yapıldığını anımsatarak, bölgeye 350 araçlık otopark inşa edilerek çevre düzenlemesinin gerçekleştirildiğini ifade etti.
 
MİSAFİRLERİN MEMNUN OLACAĞI HİZMET SUNULACAK
 
Öte yandan telesiyej hattının alt ve üst noktalarına kafeteryaların inşa edildiğini kaydeden Gürbüz, otellerde çok ciddi yenileme ve restorasyon çalışmalarının olduğunu ifade ederek, bu sene daha kaliteli ve misafirlerin memnun olacağı hizmetin sunulacağını bildirdi.
 
HER DÜZEYDE KAYAKSEVERİN MEMNUN OLACAĞI PİST VAR
 
Gürbüz, kayak merkezinde 3 pistin bulunduğunu yineleyerek, her düzeyde kayakseveri memnun edecek pistlerin bulunduğuna işaret etti. Yeni başlayanlar ve profesyonelce kayan sporseverlerin memnun olacağı pistlerin bulunduğunu vurgulayan Gürbüz, sadece kış turizmi değil, her mevsim Ilgaz'ın doğasını görmeye ziyaretçileri beklediklerini belirtti. Gürbüz, macera ve doğa turizmi adına Ilgaz'ın uygun bir yer olduğunu öne sürerek, 530 metre uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun zipline (kaytel) hattının da Kadınçayırı Tabiat Parkı'nın içinde barındırdığını anımsattı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol