kapat ikonu

Yıldız Holding'den Hisse Satışı Hakkında Açıklama

Son dönemlerde Yıldız Holding tarafından arka arkaya gerçekleştirilen hisse satışlarının üzerine Murat Ülker konu hakkında açıklama yaptı.

Son dönemlerde Yıldız Holding tarafından arka arkaya gerçekleştirilen hisse satışlarının üzerine Murat Ülker konu hakkında açıklama yaptı.
 
Yıldız Holding tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen hisse satışlarına bugünlerde bir yenisi daha eklendi. Özellikle Ülker Büsküvi'nin hisse satışı bir süredir görüşmelerin devam ettiği Pladis şirketine yapılmıştı. Yapılan açıklamaların ardından herhangi bir yanlış anlaşılmanın ortaya çıkmasını engellemek için Murat Ülker sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında bir açıklama yaptı.
 
Yapılan açıklamaların ardından Ülker'in yapmış olduğu bu uygulamanın bir anlamda stratejik bir çalışma olduğu dile getirildi. Pladis'in tamamen bir Türk şirketi olması sebebiyle seçildiği ve yapılan uygulamanın tam anlamıyla kontrollü bir şekilde gerçekleştirildiği açıklandı. Türk şirketi bünyesinde toplanma amacının bulunduğu dile getirilirken bu anlamda Murat Ülker sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ile kafalarda oluşan soru işaretlerini giderdi.
 
Ülker Büsküvi'nin hisse payı Yıldız Holding açısından düşünüldüğü zaman yüzde 30'luk kısmına denk geliyordu. Şirket hissesinin büyük bir kısmının satılmış olması tartışmaları alevlendirdi. Ancak Murat Ülker tarafından yapılan açıklamalar sonrasında herhangi bir sorun olmadığı özellikle belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol