kapat ikonu

Yıldırım, köprüden kaçak geçişlerle ilgili flaş bir açıklama yaptı!

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçişler nedeni ile kesilen cezaların düzenleneceğini söyledi.

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden kaçak geçiş yapan araçlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, geçiş ihlalleri kapsamında kesilen cezaların düzeltileceğini belirtti.

Cumhur İttifakı’nın devam ettiğini belirten Yıldırım, “Bahçeli İstanbul'da kampanyasını, faaliyetlerini sürdürecek biz de aynı şekilde bazı ortak programları gerçekleştireceğiz” dedi.

Kesilen cezalar düzeltilecek mi?

Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yasak geçişlerle ilgili çok sayıda ceza kesildiğini hatırlatarak, “Bu cezalar yapılan bir düzenlemeyle kaldırılmıştı. Ondan sonraki uygulamalarda da yine bazı yanlış anlaşılmalardan dolayı yine cezalar kesilmeye başlamış. Birinci sınıf araçlar; Doblo ve benzeri hariç diye UKOME kararı olduğu için ceza yazılmaya başlanmış... Bu kararı da İBB ile konuştuk düzeltiyorlar, inşallah bundan böyle birinci sınıfa giren taksi, doblo benzer araçlar olsun herhangi bir şekilde cezalı geçiş sayılmayacak. Böylece vatandaşlarımızın mağduriyeti bitmiş olacak. İBB, Pazartesi toplantısında yine İstanbul'u ilgilendiren AK Parti grubunun önerileri var, onları görüşecek” ifadelerini kullandı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol