kapat ikonu

Yıldırım: "Kanal İstanbul dedikodularına itibar etmeyin"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Kanal İstanbul projesi hakkında konuştu. Yıldırım önümüzdeki birkaç ay içinde güzergahın resmi olarak ilan edileceğini söyledi. Yıldırım halkı spekülasyonlar konusunda da uyardı.

  • Gündem
  • 03 Mart 2016 17:25
  • Son Güncelleme: 03 Mart 2016 17:35
Kanal İstanbul projesi hükümetin çılgın proje diye adlandırdığı projelerin başında geliyor. İstanbul ve Türkiye ekonomisinde önemli bir yer tutacak olan ve çevresindeki istihdamı kuvvetlendirecek olan projenin güzergahı da aylar öncesinden konuşulmaya başlandı. Herhangi bir resmi kaynaktan açıklama yapılmamış olmamasına rağmen farklı basın organlarınca açıklanan güzergahlar sebebiyle İstanbul’un birçok yerinde konut ve dükkan fiyatları ateş pahası. Herkes projenin geçeceği yerde gayrimenkul yatırımına gidiyor. Ancak tüm bunlara rağmen projenin güzergahı hakkında henüz net bir resmi açıklama yapılmadı.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, projenin güzergahının birkaç ay içinde resmi kaynaklar aracılığıyla açıklanacağını ifade etti. Üzerinde çalışılan beş farklı kaynak olduğunu da ifade eden Yıldırım, halkı basında yer alan spekülatif haberlere inanmamaları konusunda uyardı.
 
Kanal İstanbul’un güzergahını henüz ilan etmemiş olduklarını önemle belirten Yıldırım, zaman zaman kamuoyunda konuyla ilgili bir takım dedikoduların yer aldığını ve spekülasyonlardan ötürü mağduriyetler doğmuş olduğunu dile getirdi. Bu sebeplerden ötürü halkı uyarma ihtiyacı hissettiğini de belirten Bakan Yıldırım, çeşitli kaynaklarda yer alan dedikodulara itibar edilmemesi gerektiğini ve çalışmaların birkaç ay içinde tamamlanarak halkla güzergahın paylaşılacağını duyurdu. Daha sonra da ‘ilk kazmayı vuracağız’ dedi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol