kapat ikonu

Yeşil Erik Fiyatları Rekor Kırıyor

Henüz mevsimi olmamasına rağmen yeşil eriklerin bazı tezgahları süslemesi dikkat çekti. Fiyatlar ise altını geçti.

Henüz mevsimi olmamasına rağmen yeşil eriklerin bazı tezgahları süslemesi dikkat çekti. Fiyatlar ise altını geçti.
 
Yeşil erik yazın en çok tüketilen ve tercih edilen meyveler arasında yer alıyor. Ancak henüz kış aylarının ortasında olmamamıza rağmen Kayseri'de bulunan bir manavda yeşil erik tezgahları süslemeye başladı. Özel üretim olan ve hasat edilen yeşil erik şimdiden tezgahın önünden geçenlerin ağızlarını sulandırmaya devam ediyor. Ancak fiyatları altını geçtiği için kimsenin tezgaha yaklaşmaya cesaret edemediği ifade edildi.
 
Kayseri'de 7 yıldır manavlık yapan bir kişi işletmesinde hamileler için yeşil erik bulundurduğunu ve çok pahalı olmasına rağmen eşi hamile olan kişiler tarafından tercih edildiğini dile getirdi. aş erenlere özel meyveler getirdiğini söyleyen işletme şimdiden herkesin dikkatini çekmeye başladı.
 
Yeşil eriğin yanı sıra çilek, şeftali ve kiraz gibi meyvelerinde bulunduğunu dile getirdi. En çok beklenen yeşil erik ise 3 çeyrek altının fiyatına eşit. 1 kilo yeşil eriğin 700 lira olduğu ve tanesinin 10 liradan satıldığı ifade edildi. almak isteyen vatandaşlarında sayıyla almayı tercih ettikleri ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol