kapat ikonu

Yerli ürünleri satın alma bu yıl arttı

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Ulu, yerli ürünleri satın almada, bu sene yüzde 20'lerin üzerinde artış yaşandığını vurguladı.

  • Gündem
  • 12 Aralık 2018 09:58
  • Son Güncelleme: 12 Aralık 2018 10:27
İstanbul PERDER ve Pin Fuarcılık (PİN Grup) organizasyonuyla WOW Convention Center'da bu yıl 4. kez gerçekleşen Yerli Market Haftası (YMH) etkinliğinde konuşan Türkiye Perakendeciler Federasyonu'na bağlı İstanbul Perakendeciler Derneği'nin (İstanbul PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu, yerli ürünleri satın almanın bu sene yüzde 20'lerin üzerinde arttığına işaret ederek, etkinliğin her geçen sene büyüdüğünü, kendilerinin yerel perakendeyi temsil ettiğini ifade etti.
 
Ulu, eskiden ilkokullarda ‘’Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı’’ gibi bir slogan olduğunu hatırlatarak, bunun tekrardan yaygınlaşmasını istediklerini belirtti. Anadolu'nun muhtelif bölgelerinde küçük ve orta ölçekli firmaların ürettiği ürünlerin İstanbul pazarında yer alabilmesi için çaba sarf ettiklerini kaydeden Ulu, bu yönde iki taraf arasında görüşmeler yapıldığını anlattı.
 
ÜRÜNLERİN YÜZDE 95’İ HİZMET TEZGÂHLARINDA SATIŞA SUNULUYOR
 
Etkinliğin 2 gün süreceğini bilgisini paylaşan Ulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, her zaman yerli ve millîlikten bahsettiğini anımsatarak, bu manada kendilerini çok önemsediklerini aktardı. Ulu, kendilerini bu ülkenin gerçek ve yerli perakendecileri olarak gördüklerini dile getirerek, sattıkları ürünlerin yüzde 5’inin yabancı, yüzde 95’inin hizmet tezgâhlarında satışa sunulduğunu söyledi. Enflasyonla Topyekûn Mücadele'ye ilk kendilerinin start verdiğini ileri süren Ulu, enflasyon kampanyasına çok ciddi katkı sunduklarına dikkati çekerek, dövizin düşmesi ile ülkede enflasyon oranlarının gün gün, ay ay düştüğünü ve bu durumun da kendilerini oldukça mutlu ettiğini bildirdi.
 
‘’BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’’
 
Ulu, geçen sene 70 firmanın katıldığı ve 3 bin 600'ün üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Yerli Market Haftası etkinliğinin, ‘’Birlikte daha güçlüyüz’’ sloganıyla gerçekleştirildiğinden bahsederek, etkinliğin ana sponsorunun Arpacıoğlu olduğunu, gala sponsorluğunu da Kılıçlar’ın üstlendiğini duyurdu.
 
FUARA KATILAN FİRMALAR
 
Akyıldız Tente, Aydos Et, Arslanoğlu, Banat, Bağcı Zeytin, Besin Kuruyemiş, Bereket Döner, Doğadan, Doğanay Gıda, Beta Çay, Ensar Tekstil, Doytat Baharat, Evyap, Evliya Şekerleme, Gülbudak, Focus Pazarlama, Hacılütoğulları, Gürsoy, Hero Baby, Henkel, Indomie, Hobby, Kılıçlar Kozmetik, İskenderoğlu, Mesh, Kilikya, Mixmey, Meysu, Nescafe, Modern Çikolata, Olca Salça, Ohbe İçecek, Osso Kahve, Olea Zeytin, PNG, Pine, Seyidoğlu, Sensormatic, Şölen Çikolata, Simurg, Uno, Tex, Üçel Helva, Untad, Veg and Bones, Üçge Elektronik, VKF Renzel, Verifone, Yonca Gıda ve Yöre Süt fuara katılan firmalar arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol