kapat ikonu

Yerli oyunlara verilen destek artırıldı

Son dönemlerde yerli oyunlara verilen destek artarken bu süreçte eski oyunlarda İslam karşıtı olan bazı ibarelerinde engellendiği açıklandı.

Son dönemlerde yerli oyunlara verilen destek artarken bu süreçte eski oyunlarda İslam karşıtı olan bazı ibarelerinde engellendiği açıklandı.
 
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte oyun sektörü giderek büyümeye başladı. Oyun severlerin ilgiyle karşıladıkları oyunların büyük bir kısmının yabancı ülkelerde üretildiği ve tasarlandığı tespit edildi. Dünyada İslam'a karşı oluşan olumsuz yargıların oyun sektöründe de kendisini gösterdiği tespit edildi.
 
Bu süreç içerisinde oyun şirketleri tarafından bazı oyunların içerisinde İslamofobik yargıların yer aldığı belirlendi. Bu yargıların tamamen ortadan kaldırılması için Türk hükümeti şimdiye kadar önemli çağrılarda bulundu. Yapılan çalışmaların ardından son zamanlarda pek çok oyundan bu tür yargıların çıkarıldığı ve başarılı sonuçlar alındığı tespit edildi.
 
Yerli oyunların üretilmesi ve bu sektörü içerisinde Türkiye'nin ciddi bir yer arayışının bulunmasından dolayı hükümet tarafından verilen desteklerin artırıldığı öğrenildi. Yerli oyunların içerisinde ise milli değerleri hatırlatacak önemli yargılar bulunuyor. Bu sayede milli duyguları ortaya çıkaran yargılarla birlikte algıların değiştirilmesi amaçlanıyor. Birkaç yıla kadar Türkiye'nin oyun sektörü içerisinde geniş yer edinmesi planlananlar arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol