kapat ikonu

Yerli Otomobille İlgili Beklenen Açıklama Geldi!

Yerli otomobil üretimleri devam ederken küresel ortam içerisinde rekabetin sağlanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yerli otomobil üretimi hakkında çalışmalar devam ederken sürecin nasıl işlediği merak konusu haline geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde sürecin son derece uzadığını ifade etmişti. Seçimlerin ardından yetkililer konu hakkında gerekli raporlamaların ve sunumların yapılacağını belirtirken çalışmaların geldiği son nokta merak konusu haline gelmiştir.
 
Otomobil üretimi konusunda teknolojik sistemlerin değişmeye başlaması ile birlikte ulaşım sektöründe ve iletişimde son derece büyük değişimlerin olduğu ifade edildi. Sanayi devriminden bu yana gerçekleştirilen teknolojik çalışmaların tarihi değerlendirildi.
 
Otomobil Sektöründe Yeni Bir Sayfa Açılacak
 
Otomotiv sektörünün çok boyutlu uzmanlıklar gerektirdiği ve ciddi bir süreç olduğu ifade edilmişti. İçten yanmalı motorlar son dönemlerde uçaklardan araçlara kadar pek çok ürün üzerinde kullanılabiliyor. Bununla birlikte nesnelerin dijital dünyaya entegre olması sonucunda pek çok yenilik otomobil sektörünü de olumlu anlamda etkiliyor.
 
Yeni dönemde otomobillerin sadece kişileri A noktasından B noktasına götürmesinden daha çok çeşitli görevleri olduğu ifade edildiği için üretilen yerli otomobillerin tamamlandıktan sonra küresel piyasada yarışacak duruma gelmesi bekleniyor. Böylece rekabet anlamında yerli otomobillerin ve dolayısıyla Türkiye'nin farklı bir noktaya tırmanması bekleniyor.
 
Otomobil sektörünün ilerleyen dönemlerde elektrikli araçların yaygınlaşması ile birlikte beklentilerin üzerine çıkması ve farklı bir noktaya ulaşması bekleniyor. Projenin birkaç yıl içerisinde tamamen tamamlanması ve ardından piyasaya sürülmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol