kapat ikonu

Yerli otomobile destek geliyor

Yerli otomobil üretimi devam ederken yedek parça desteğinin geleceği öğrenildi.

Yerli otomobil üretimi devam ederken yedek parça desteğinin geleceği öğrenildi.
 
Türkiye son dönemlerde büyük bir adım atarak yerli otomobil konusunda önemli adımlar atmayı hedef haline getirdi. Bu süreç içerisinde devlet tarafından yerli araç üretimine destek verileceği öğrenildi. Bu konuda önemli desteklerin verilmesi planlananlar arasında yer alıyor.
 
Sampa otomobil son dönemlerde yerli otomobil üretimine destek verilmesi açısından son derece etkili bir süreci de beraberinde getiriyor. Üretimler devam ederken Türkiye'nin en büyük otomobil parça üretim servisi olan şirketin bu konuda destek olacağı ifade edildi. Yerli otomobil üretiminde de desteklerini devam ettirmek amacıyla bir adım atmaları bekleniyor.
 
Üretimlerin tamamlanmasının ardından yedek parça üretimi için harekete geçildiği ifade edildi. Yedek parça ihtiyacının şirket tarafından karşılanması için şimdiden birtakım çalışmalar başladı. Çalışmalar aktif bir şekilde devam ederken konunun görüşmeler sonrasında kesinleştirilmesi bekleniyor. Yerli üretime verilecek yerli desteğin ülke ekonomisi açısından son derece faydalı olması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol