kapat ikonu

Yerli otomobil piyasaya giriş yapacak

Yerli otomobil hakkında çalışmalar devam ederken piyasaya çok hızlı bir şekilde giriş yapacağı ifade edildi.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar devam ederken piyasaya çok hızlı bir şekilde giriş yapacağı ifade edildi.
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yerli otomobilin üretim süreci hakkında önemli gelişmelerin yaşandığı ifade edildi. Türkiye'de otomotiv sektörünün gelişme gösterdiği ve ilerleme kaydedeceği ifade edildi.
 
Kamu sektöründe yapılacak olan destekler sonrasında Türkiye'nin güçlü bir otomotiv sektörüne adını yazdırması için çalışmaların devam edeceği ifade edildi. Türkiye'nin bu konuda otomotiv markaları adı altında ismini duyurması için çalışmaların tamamlanması planlanıyor. Tüm kamu kurumlarının yerli otomobilin üretilmesinin ardından yerli otomobil kullanmaları sağlanacak.
 
2020 yılından önce yerli otomobilin tüm dünyada adını duyuracağı ifade edildi. Dünyaca ünlü marka olacak bir bir otomobil üretim sürecinin devam ettiği açıklandı. Yerli otomobilin otomobil pazarı içerisine hızlı bir giriş yapacağı öğrenildi. Hitap eden pazarın ise küresel olması bekleniyor. Küresel anlamda pek çok ülke tarafından tercih edilecek yeni sürecin başlayacağı ifade edildi. Yakın zamanda üretimlerin tamamlanması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol