kapat ikonu

Yerli Otomobil 500 Kilometreye Ulaşacak!

Yerli otomobilin 2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenirken hız anlamında aracın 500 kilometreye ulaşması bekleniyor.

Yerli otomobil hakkındaki süreç muamması hala devam ederken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yeni bir açıklamada bulundu. Gerekli denetimlerin ve incelemelerin sık aralıklarla devam ettiği ve sürecin kısaltılması için büyük bir özveri ile çalışmaların yapıldığı açıklandı. 2022 yılında yerli otomobilin kesin olarak vatandaşla buluşması ve satışa çıkarılması bekleniyor. Yerli otomobil üzerindeki çalışmalar devam ederken pek çok vatandaş otomobilin özelliklerini ve ayrıntılarını merak ediyor.
 
Konseptin oturtulmasının ardından şimdilerde aracın ismi konusundaki çalışmaların devam ettiği ifade edildi. Yatırım konusuna da değinen Varank, özellikle otomobil fabrikasının nerede olacağı konusunda da kafa karıştıran yanıtlar verdi. Ancak bu süreçte kolay olması için tedarikçilere en yakın bölgenin tercih edileceğini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında Cumhurbaşkanı'na araç hakkında bir sunum yapıldığı öğrenildi.
 
Otomotiv Sanayisi Gelişecek
 
Yerli otomobil konusunda başarılı bir sonucun elde edilmesinin ardından ülkemizde otomotiv sektörünün önemli bir dönüşüm içerisine gireceği ve bununla birlikte otomotiv sanayisinin gelişeceği öngörülüyor. Küresel anlamda hem performans hem de fiyat konusunda pek çok kişinin beklediği bir araç olduğu için şimdiden pek çok detay merak ediliyor. Ancak bu konuda bazı ipuçları veren bakan aracın 500 kilometre hızı yakalayacak bir gücünün olacağını ifade etti. Yakın zamanda kimlik ve isim çalışmaları konusunda da etkili bir sonucun alınmasının beklendiği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol