kapat ikonu

Yerli karkas etin fiyatı 29 lira oldu

Yerli besiciden alınan karkas et fiyatları, 28 liradan 29 liraya yükseltildi.

  • Gündem
  • 13 Ekim 2018 11:44
  • Son Güncelleme: 13 Ekim 2018 11:48
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, besiciden et alım fiyatları ile ilgili yerliyi her zaman kaydırdıklarını belirtti. Pakdemirli, yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatının bugünden itibaren 29 lira olarak uygulanacağının müjdesini verdi.
 
Yerli karkas etin fiyatı 29 lira oldu-1
 
28 LİRADAN 29 LİRAYA ÇIKARILDI
 
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, karkas etin besiciden alım fiyatına ilişkin yerliyi her zaman kayırdıklarını vurgulayarak, yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatının bugünden itibaren 29 lira olarak uygulanacağını açıkladı.
Yerli karkas etin fiyatı 29 lira oldu-2
 
PAKDEMİRLİ BUZAĞILARIN KULAKLARINA KÜPE TAKTI
 
Malatya’nın Yazıhan ilçesinde Bakanlığın hibe desteğiyle kurulan 502 düve üretim merkezinin açılışını gerçekleştiren Bakan Pakdemirli, tesisi gezerek yetkililerden bilgi aldı. Bakan, burada 2 buzağının da kulaklarına küpe taktı.
 
Yerli karkas etin fiyatı 29 lira oldu-3
 
TEŞVİKLER SÜRECEK
 
Bakan Pakdemirli, üretim tesisini gezdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunu. Amaçlarının Türkiye'nin kendi kendine yeterliliğini sağlamak olduğunu ifade eden Pakdemirli, bu noktada da yeterli desteği sağladıklarını ve teşviklerin de süreceğini kaydetti. Bakanlığın 2,5 milyon liraya yakın katkısı olduğunu anlatan Pakdemirli, bu teşviklerin de devam edeceğinin altını çizdi.
 
Yerli karkas etin fiyatı 29 lira oldu-4
 
İTHAL ET FİYATI DA YÜKSELTİLDİ
 
Et üreticilerinin uzun süredir sıkıntılar yaşadığını dile getiren Bakan Pakdemirli, 26 lira olan ithal menşeili karkas et fiyatlarını Et ve Süt Kurumu (ESK) olarak bugünden itibaren 28 liraya yükseltildiğini duyurdu
 
Bakan Pakdemirli, yerli üreticiyi ve yerli eti de her zaman kayırdıklarını beyan ederek, yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatının bugünden itibaren 29 liraya yükseltildiğini söyledi ve hayırlı olsun dileklerini iletti.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol