kapat ikonu

Yerel Televizyon Kanallarına İndirim Tarifesi Uygulanacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yerel televizyonlar için indirimli tarifenin uygulanmasına karar verildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yerel televizyonlar için indirimli tarifenin uygulanmasına karar verildi.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bir süredir yerel televizyonların bazı sorunları olduğunu ve sorunların çözülmesi için gerekli görüşmeleri gerçekleştirildiğini dile getirdi. Yapılan çalışmaların sonuç vermesinin ardından bazı indirimli tarifelerin uygulanmasına karar verildi.
 
Yapılacak düzenlemelerin ardından uydu başına maliyetleri kullanım oranlarına göre değişiklik gösterecek. Öncelikli olarak 2 Mbps kullananlar için yüzde 40 oranında bir indirim yapılacak. Bu oran 3 Mbps kullananlar için ise yüzde 60 olarak belirlenecek.
 
Yerel televizyonların maliyetleri karşılamakta son dönemlerde giderek zorlandıkları ifade edilmişti. Bunun ardından yerel televizyonların masraflar sebebiyle büyüyemedikleri ve bu nedenle ulusal kanal olma yolunda ilerleyemedikleri ancak ödemelerin bir kısmı ulusal kanal niteliğinde gerçekleştirildiği iddia edildi. Her televizyon kanalının uydu kapasitesinin farklı olmasından dolayı bu konuda indirimli bir tarifenin uygulanması gerektiği ifade edildi. Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamalarda yerel televizyonlara müjde verildi ve detayların ilerleyen günlerde kesinleştirileceği açıklandı. Sorunların çözülmesi hedefleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol