kapat ikonu

Yeniden yapılandırma süresi uzatıldı

Kamuya yönelik borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin ilk taksit ödeme süresi uzatıldı.

  • Gündem
  • 02 Ekim 2018 12:36
  • Son Güncelleme: 02 Ekim 2018 12:47
Son ödemesi 1 Ekim olarak belirlenen kamuya ait yapılandırılan borçların birinci taksit ödeme süresinin 15 Ekim'e kadar uzatıldığı açıklandı.
 
Yİ-ÜFE TUTARINDAN YÜZDE 90 İNİDİRİM
 
Dün son ödeme süresinin dolması gerekirken 15 Ekim'e uzatıldığı öğrenilen kamuya ait yapılandırmada ilk taksit ödemesinde bu süre zarfında ödenen borçlarda Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) tutarından yüzde 90 indirim gerçekleşiyor.
 
İLK İKİ TAKSİTİ ÖDEYEMEYENLER HAKKINI KAYBEDİYOR
 
İdari para cezalarında da yüzde 25 indirime gidilen, katsayı uygulamasının da kaldırıldığı ödeme kolaylığında yapılandırmadan yararlanabilmek için ilk iki taksitin tam ve belirtilen sürede ödenmesi şartı bulunuyor. Mükelleflerin, ödemeleri zamanında gerçekleştirememesi durumunda; yapılandırma hakkından yararlanma şansı ortadan kalkıyor.
 
PEŞİN ÖDEMEDE İNDİRİM İMKÂNI
 
15 Ekim mesai bitimine kadar kanun kapsamında yapılandırılan alacakların peşin ödenmesi durumunda, hesaplanan Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) tutarından yüzde 90 indirim, idari para cezalarının aslından da yüzde 25 indirim yapılacağı belirtildi. Bunun yanında da katsayının uygulanmayacağı ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol