kapat ikonu

Yeni Yılda Kimlik Kartlarına İlgi Yoğun

Bir süre önce başlatılan yeni kimlik kartı uygulaması vatandaşlar tarafından özellikle yeni yılla birlikte son derece ilgi görmeye başladı.

Bir süre önce başlatılan yeni kimlik kartı uygulaması vatandaşlar tarafından özellikle yeni yılla birlikte son derece ilgi görmeye başladı.
 
Geride bıraktığımız yıl kimlik kartlarının yenilenmesi açısından son derece önemli bir sene olmuştu. İlk olarak çipli yeni kimlik kartları için gerçekleştirilen çalışmanın pilot il olarak seçilen Kırıkkale'de uygulanmasına karar verilmişti. Ancak yapılan düzenlemelerin ardından pek çok vatandaşın ilgi göstermesi ile uygulamanın tüm ülke genelinde yaygınlaştırılmasına karar verildi.
 
Çipli kimlik kartları aynı zamanda pek çok suçun engellenmesi, kontrolün sağlanması açısından etkili olacağı için hükümet tarafından destekleniyor. kimlik kartlarının değiştirilmesi ve yenilenmesi için 199 numaralı çağrı merkezinden randevu almak ve ardından nüfus müdürlüklerine giderek gerekli işlemleri aynı gün içerisinde tamamlamak yeterli oluyor.
 
Geçtiğimiz yıl yaygınlaştırılan uygulamanın bununla birlikte güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede olması gibi sebeplerden dolayı yeni yılla birlikte daha yoğun bir ilgi ile karşılandığı ortaya çıktı. Yapılan istatistiklere bakıldığı zaman yeni kimlik kartlarının bu yıl daha geniş kitlelere ulaşması da beklentiler arasında yer alıyor. Şimdiye kadar çipli kimlik kartına ulaşan kişi sayısının 16 milyon olduğu belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol