kapat ikonu

Yeni yıl zamlarla birlikte geliyor

Yeni yılla birlikte gelecek zamlar neredeyse tüm vatandaşları etkileyeceğinden dolayı dikkat çekti.

Yeni yılla birlikte gelecek zamlar neredeyse tüm vatandaşları etkileyeceğinden dolayı dikkat çekti.
 
Her yıl Ocak ayı zam ayı olarak biliniyor. Bu yılda yapılan görüşmeler ve gerçekleştirilen anlaşmalar sonrasında Ocak ayında emeklilere, memura asgari ücretle çalışana zam verilecek. Zam oranları yılın sonuna yaklaşıp yeni yıla girerken belirlenmeye başladı. Buna göre en çok zammı memurların alması planlanıyor.
 
Geçtiğimiz aylarda hükümet ile memur sendikası arasında bir sözleşme imzalanmıştı. İmzalanan bu sözleşme sonrasında ocak ayı yanı yılın başında memurlara ve memur emeklilerine yüzde 4 oranında zam verilmesine karar verildi. Geçtiğimiz günlerde alınan kararlarda aile geçim indirimi ve aile yardım ücretlerine de zam verileceği belirtildi.
 
Memurlar enflasyon farkını da zam olarak alacaklar. Belirlenen tahmini enflasyon farkı yüzde 0.97 olarak açıklandı. SSK ve Bağkur emeklileri içinde enflasyon verilerine göre bir zam verilecek. Son olarak milyonlarca asgari ücretle çalışan için komite görüşmeleri devam ediyor. Edinilen ilk bilgilere göre yüksek ihtimalle asgari ücretler için yüzde 10 oranında bir zam gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol