kapat ikonu

Yeni nesil Millî Piyango bileti böyle olacak

Millî Piyango biletlerinin yanında artık sayısal oyun bayilerindeki makinelerden basılan yeni nesil Millî Piyango biletleri de satılıyor.

Klasik Millî Piyango biletlerinin yanında artık sayısal oyun bayilerindeki makinelerden de yeni nesil bilet satışı yapılıyor. Vatandaşlar, hem seyyar bayilerden geleneksel basılı biletleri satın alabilecek hem de Sayısal Loto bileti görünümünde olanları tercih edebilecek.
 
Geleneksel Millî Piyango biletlerinin, sayısal bilet olarak da üretilmeye başlandığı açıklanmıştı. Bu biletler, sayısal oyun bayilerindeki makinelerde basılarak talihlilere veriliyor.
 
SAYISAL BASILAN BİLETLER MERKEZİ OYUN SİSTEMİNDEN DÜŞÜLÜYOR
 
Seyyar Millî Piyango bileti bayilerinin yanında, Sayısal Loto bayilerinden de sayısal olarak üretilmiş bilet numaralarının bir kısmı basılı bir kısmı da sayısal olarak satılıyor. Sayısal olarak satılan biletlerin, merkezi oyun sisteminden düşüldüğü öğrenildi.
 
BİLET KUYRUKLARI SON BULABİLİR
 
Millî Piyango yılbaşı özel çekişi öncesi yıllardır vatandaşların bayiler önünde uzun kuyruklar oluşturduğu görüntüler artık tarihe karışacak gibi görünüyor. Türkiye çapında sayıları 5 bini bulan sayısal oyun bayilerindeki makinelerden de bu biletlerin temin edilebilecek olması ile birlikte her yıl bazı yerlerde uzunluğu kilometrelerce ulaşan bilet kuyruğu son bulacağı konuşuluyor.
 
SAYISAL LOTO GİBİ
 
Yeni nesil Millî Piyango biletlerinin görünümü Sayısal Loto biletlerini andırıyor ancak biletin üzerinde ‘’Millî Piyango bileti’’ ibaresi bulunuyor. Biletler üzerinde ayrıca, çekiliş tarihi, biletin seri numarası, oynanma tarihi ve saati ile bayi numarası gibi bilgiler de yer alıyor.
 
DOĞUM GÜNÜ VE EVLİLİK TARİHLİ BİLET BASTIRILABİLİYOR
 
Vatandaşlar aynı basılı biletlerde olduğu gibi çeyrek, yarım ya da tam bilet yanında düz ve karışık seri bilet de satın alabilecek. Sayısal makinelerinde vatandaşların son 5 rakamına kadar biletleri talep edebildiği bilgisi paylaşıldı. İsteyen vatandaşlar, doğum günü ve evlilik gibi tarihlerinin rakamlarına göre bilet satın alabiliyor. Ayrıca, yeni dönemde bazı ufak ikramiyelerin de sayısal oyun bayileri tarafından ödeneceği öğrenildi.
 
Yeni nesil Millî Piyango bileti böyle olacak-1
 
BAYİLER MEMNUN
 
Sayısal oyun makinelerinde, Sayısal Loto, On Numara, Şans Topu oynatmanın yanında Millî Piyango biletinin de satışına başlandığını belirten Sayısal oyun bayisi Yüksel Arayış, çeyrek, yarım ve tam biletin aynen verildiğini ya da seri şeklinde de oynandığını ifade ederek, vatandaşların sayısal oyunlarının yanında Millî Piyango bileti de istediğini söyledi. Vatandaşların artık seyyar bayilerin yanı sıra kendilerinden de Millî Piyango bileti alabileceğini vurgulayan Arayış, daha önce bayisinden Sayısal Loto'da büyük ikramiye çıktığını öne sürerek, 5 trilyon liralık kuponu kendi elleriyle oynadığını ve bu bayinin şanslı bayi olduğunu savundu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol