kapat ikonu

Yeni iPhone fiyatları ne kadar olacak?

Apple yeni iPhone modelini 10 Eylül Salı günü tanıtmaya hazırlanıyor. Peki fiyatlar ne kadar olacak?

  • Teknoloji
  • 08 Eylül 2019 13:36
  • Son Güncelleme: 08 Eylül 2019 13:39

Son yıllarda döviz kuruna paralel olarak Türkiye’de iPhone fiyatlarının yükselmesi ve vergilerin artması ile telefon fiyatları 10 bin TL sınırını aşmış durumda. Öte yandan, Apple’ın ücret tarifesi yurt dışındaki kullanıcılar için de artık pahalı gelmeye başladı.

Financial Times'ta yer alan habere göre, Apple, yeni telefon modeli iPhone 11’i 10 Eylül Salı günü tanıtacak. Cihazın fiyatıyla ilgili olarak henüz net bir açıklama yapılmadı. iPhone 11’in 3 kameralı olacağı ve fotoğraf kalitesinin son derece etkili olacağı ileri sürülüyor.

Kullanıcıların yüzde kaçı 2 bin dolar ödemeye hazır?

Simon-Kucher&Partners'ın ABD'de 10 bin 250 kişiyle yaptığı bir araştırmaya göre araştırmaya katılanların sadece yüzde 10'u yeni iPhone için 2 bin dolar gibi bir bedel ödemeye hazır.

Yeni iPhone için bir önceki yapılan ankette ödenmesi göze alınan maksimum tutar 1.800 dolardı.

iPhone 11'in en büyük rakibinin Samsung'un dün Güney Kore'de satışa çıkan yeni telefonu Galaxy Fold olması bekleniyor. Galaxy Fold'un Türkiye satış fiyatının yaklaşık 22 bin TL olması bekleniyor.

Apple'ın iPhone 11'in fiyatını ne kadar yapacağı bilinmiyor. Fakat kontratsız fiyatın en az 1000 dolar olması bekleniyor. Kaynaklar, ön 2 kameranın 7 ve 12 MP, arkadaki 3 kameranın da 12 MP olacağını dile getiriyor. Yeni iPhone’un başlangıç fiyatının Türkiye’de 11 bin TL civarında olması muhtemel.CIA'in iPhone cihazlara sızdığı iddia edildiCIA'in iPhone cihazlara sızdığı iddia edildi

Şu an Türkiye'de satılan en pahalı iPhone, iPhone Xs Max 512 GB'ın ederi 13 bin 999 TL.

Mate X kaç dolardan satışa sunulacak?

Katlanabilir telefon savaşlarına Huawei de katıldı. CNBC'de yer alan habere göre Huawei'nin katlanabilir telefonu Mate X önümüzdeki ay satışa çıkacak.

Telefonun fiyatının 2.600 dolar civarında olması bekleniyor. Rakibi Samsung'un Galaxy Fold katlanabilir telefonunun fiyatı ise 2000 dolar olarak belirlenmişti. Mate X Cihaz 5G teknolojisi ile uyumlu olacak.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol