kapat ikonu

Yeni Havalimanı'nda toplu ulaşım ve otopark müjdesi

Yeni Havalimanı için yıl sonuna kadar geçerli olmak kaydıyla hem toplu ulaşım yüzde 50 indirimli olacak hem de otopark ücretsiz olacak.

  • Gündem
  • 24 Ekim 2018 17:28
  • Son Güncelleme: 24 Ekim 2018 17:30
İstanbul’a yeni kurulan ve 29 Ekim’de açılacak olan Yeni Havalimanı’na toplu ulaşımın iki ay boyunca yüzde 50 indirimli olacağı açıklandı. Bununla birlikte yolcuların iki ay süreyle havalimanı otoparkından da ücretsiz faydalanacağı belirtildi.
 
BAŞKAN UYSAL ‘’HAVAİST’’İ TANITTI
 
29 Ekim'de açılışı gerçekleşecek Yeni Havalimanı'nın toplu ulaşımında kullanılacak ‘’Bagajlı Lüks Taşımacılık Sitemi’’ndeki otobüslerin, iki ay boyunca yüzde 50 indirimli hizmet vereceğini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlût Uysal, Yeni Havalimanı'nın toplu ulaşımında "Havaist" adıyla kullanılacak otobüslerin tanıtımını yaptı.
 
‘’DÜNYANIN EN GÜZEL HAVAALANI OLACAK’’
 
Başkan Uysal, Sütlüce'de düzenlenen törende, Yeni Havalimanı'nın dünyanın en büyük ve en güzel havaalanı olacağını ifade ederek, havalimanı için aynı kalitede toplu ulaşım hizmetinin sunulmasının planlandığını vurguladı.
 
İLK İHALE İPTAL EDİLMİŞTİ
 
Uysal, İETT Genel Müdürlüğü'nün Yeni Havalimanı'na toplu ulaşım için ihale gerçekleştirdiğini, ilk ihalenin, "kamu yararına" uygun bir sonuç çıkmadığı için iptal edildiğini dile getirerek, ikinci ihaleyi 755 milyon 820 bin lira bedelle belediyenin firması Otobüs AŞ'nin kazandığına dikkati çekti.
 
EN İYİ, EN KONFORLU ULAŞIM HEDEFLENDİ
 
Şehrin farklı yerlerinden Yeni Havalimanı'na gidecek olanlarla, havalimanından İstanbul'un değişik noktalarına gitmek isteyenleri en konforlu şekilde ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Uysal, 18 noktada 150 otobüsle en iyi, en güzel ve en konforlu ulaşım hizmetinin verilmesi gerektiğini vurgulayarak, Yeni Havalimanı'nda 5 noktaya uçuşun olduğunu ve 5 de ayrı noktadan oraya ulaşımın olacağını anlattı.
 
YÜZDE 50 İNDİRİM MÜJDESİ
 
Uysal, Yeni Havalimanı'nda toplu ulaşımın iki ay boyunca yüzde 50 indirimli olacağı müjdesini de vererek, vatandaşların son model otobüslerle rahat şekilde yolculuk yapabileceğini, en yakın mesafe için 12, en uzak mesafe için ise 30 liralık bedeli istanbulkart ile ödeyebileceğini dile getirdi.
 
OTOPARK İKİ AY ÜCRETSİZ OLACAK
 
İstanbul Yeni Havalimanı'na özel araçları ile gelen yolcular, iki ay süreyle Havalimanı otoparkından ücretsiz olarak faydalanacak.
 
AÇILIŞA BİR HAFTADAN BİLE AZ KALDI
 
İGA Havalimanı İşletmesi tarafından yapılan açıklamada, tüm dünya ve Türkiye tarafından merak içerisinde beklenen İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışına bir haftadan bile az bir süre kaldı.
 
Öte yandan İstanbul Yeni Havalimanı’na özel araçları ile gelen yolcuların, 30 Aralık 2018’e kadar havalimanı otoparkını ücretsiz bir şekilde kullanabileceği açıklandı.
Ankara ulaşımında yeni dönem! Artık tek kart geçerli olacakAnkara ulaşımında yeni dönem! Artık tek kart geçerli olacak
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol