kapat ikonu

Yeni havalimanında son güvenlik önlemleri kullanılacak

Yapılan üçüncü havalimanı projesi ile birlikte güvenlik önlemlerinin en üst sınıra çıkarılması amaçlanıyor.

Yapılan üçüncü havalimanı projesi ile birlikte güvenlik önlemlerinin en üst sınıra çıkarılması amaçlanıyor.
 
Yeni havalimanı projesi Türkiye'nin en büyük projelerinden birisi olarak ifade ediliyor. Çalışmalar hız kesmeden devam ederken bu süreç içerisinde açılışına bir yıldan daha az bir sürenin kaldığı belirtildi. Açılış öncesinde güvenlik önlemlerinin de sıkı sıkıya alınmasına karar verildi.
 
Yeni havalimanı projesi ile birlikte güvenlik sistemlerinde radarlı koruma imkanları ve gece görüş kamerası kullanılacak. Özellikle terör saldırılarına karşı hassas bir koruma imkanı sunacak olan bu sistemin daha önce herhangi bir havalimanında kullanılmadığı tespit edildi. Radar sistemi sayesinde en ufak bir hareketliliğin ardından hemen bilgi sisteme ulaşacak sinyaller gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacak.
 
Yakın zamanda sözleşmenin imzalanarak radarlı sistemin resmen satın alınması amaçlanıyor. Ancak ilk kez kullanılacak bir uygulama olduğundan dolayı test edilmesi gerekiyor. Yapılan görüşmeler sonrasında Antalya havalimanında projenin sağlaması yapılacak. Çalışıp çalışmadığı test edilecek. Ardından radarlı koruma sisteminin pek çok alanda yaygın hale gelmesi bekleniyor. En üst düzey güvenlik ekipmanları ile koruma sağlanacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol