kapat ikonu

Yeni Havalimanı'na dünya çapında tanıtım kampanyası

TİM, Yeni Havalimanı'nın açılışı vesilesiyle uluslararası boyutta tanıtım kampanyası başlattı.

  • Gündem
  • 29 Ekim 2018 13:35
  • Son Güncelleme: 29 Ekim 2018 13:45
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), İstanbul’a inşa edilen ve bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir bölümünün hizmete açılacağı Yeni Havalimanı'nın açılışı vesilesiyle uluslararası boyutta tanıtım kampanyası başlattığı duyuruldu.
 
TİM'den söz konusu kampanya ile ilgili yazılı bir açıklama da yapıldı. TİM, İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışını ve ihracata etkilerini dünyaya duyurmak amacıyla uluslararası kampanyaya imza attığı vurgulandı. Söz konusu kampanya ile ilgili yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verile TİM Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte ihracatın artacağını söyledi. Gülle, bu eser için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, millete ve emeği geçenlere teşekkür ederek, lojistik açıdan ön planda olan ülkelerin ihracatta da her zaman öncü olduğu görüşünü öne sürdü. Yeni Havalimanı sayesinde daha çok ürünün dışarıya çıkacağını anlatan Gülle, bu projenin Türkiye’ye çok yararlı olacağını ifade etti.
 
TÜRK İHRACATÇISININ GÜCÜNE İŞARET EDİLDİ
 
Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) tarafından iletişimin yönetildiği yurt içi ve yurt dışı kampanya ile dünyanın dört bir yanında İstanbul’a inşa edilen Yeni Havalimanı’nın kargo kapasitesiyle Türk ihracatçısının gücüne işaret ediliyor.
 
Tanıtım kampanyası, "Dünya küçülüyor, ihracatımız büyüyor" sloganıyla başlatılırken, İstanbul Yeni Havalimanı’nın kargo kapasitesi ve lojistik üssü sayesinde Türkiye'den artık daha fazla ürün çeşidinin dünyanın dört bir yanına zamanında ulaştırılacağı mesajı veriliyor.
 
GÜLLE’DEN TEŞEKKÜR
 
Cumhuriyetin 95. yılının İstanbul Yeni Havalimanı ile kutlandığını belirten TİM Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin ihracat ailesi olarak, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, millete ve bu eserde emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.
 
LOJİSTİK İHRACATIN TEMEL TAŞIDIR
 
İhracatçılar olarak bugün hem gururlu hem de çok heyecanlı olduğunu ifade eden Gülle, ürünün zamanında yerine teslim edildiğinde ihracatta güçlü olunduğuna değinerek, lojistiğin bunun en temel yapı taşı olduğunu ve bu alanda sağlam altyapıya sahip olanın bir adım öne geçtiğine dikkati çekti.
 
YENİ HAVALİMANI TÜRKİYE’Yİ BİR ADIM ÖNE TAŞIYACAK
 
Gülle, İstanbul Yeni Havalimanı’nın, ihracat yarışında Türkiye’yi bir adım öne taşıyacağını kaydederek, Yeni Havalimanı’nın ihracatta yeni rekorlara imza atılmasına olanak taşıyacağını anlattı. 1,6 milyon metrekare lojistik alanı ve 5,5 milyon ton kargo kapasitesiyle Yeni Havalimanı’nın, daha fazla ürünü dünyaya ulaştırmak açısından kendilerini çok mutlu ettiğini anlatan Gülle, bu heyecanı dünyanın her yerine duyurmak adına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile görüşmelerin ardından dev bir kampanya başlattıklarını söyledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol