kapat ikonu

Yazlık Ev Fiyatları Artıyor

Yaz aylarını tatil yaparak geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri yazlık ev fiyatları giderek artmışken bu süreçte konumu, denize yakınlığı, evin boyutu ve sezon süresi gibi çeşitli kriterler fiyatlar konusunda son derece belirleyici olarak ifade

  • Emlak
  • 12 Haziran 2018 17:22

Yaz aylarını tatil yaparak geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri yazlık ev fiyatları giderek artmışken bu süreçte konumu, denize yakınlığı, evin boyutu ve sezon süresi gibi çeşitli kriterler fiyatlar konusunda son derece belirleyici olarak ifade ediliyor.

Son dönemlerde kalabalıktan kaçmak ve şehrin stresinden uzaklaşmak isteyen kişilerin sayısı giderek arttı. Bunun üzerine yazlık sahibi olmak artık bir ihtiyaç halini almaya başladı. Yazlık piyasası hakkında araştırma yapılırken genellikle Muğla ve çevresi vatandaşlar tarafından daha büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Bodrum ve çevresinde her yıl yeni yazlık projeleri gündeme gelmeye başladı.

Yazlık fiyatları denize yakınlık, konum, evin boyutu, sezon süresi ve daha pek çok özelliğe bakılarak değiştiği ifade edildi. Satılık dairelere bakıldığı zaman metrekare fiyatlarının 30 bin liradan başladığı tespit edildi. Bunun yanı sıra sezonluk olarak kiralamak isteyenler için kira rakamlarının aylık 8 bin liradan başladığı ve evin kriterlerine göre artabileceği ifade edildi.

Ortaya konan çeşitli verilere bakıldığı zaman bölgede kiralık ve satılık yazlık fiyatlarının arttığı tespit edildi. 4 yıllık süreç ele alındığı zaman artışın yüzde 103 oranında artış gösterdiği tespit edildi. Son zamanlarda Çanakkale Köprüsü, yeni Çanakkale otoyolunun yapımı o bölgenin de fiyatlarda artış yaşamasına sebep oldu.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol