kapat ikonu

Yaz saati uygulaması tasarruf sağladı

Yaz saati uygulamasının kalıcı hale getirmesinin bu süreçte ciddi tasarruflara neden olduğu ifade edildi.

Yaz saati uygulamasının kalıcı hale getirmesinin bu süreçte ciddi tasarruflara neden olduğu ifade edildi.
 
Yaz saati uygulamasının son dönemlerde tasarrufa neden olduğu ve olumlu bir süreci beraberinde getirdiği ifade edilmişti. Bu konuda İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından uygulamanın sonuç vermeye başladığı iddia edildi. Raporlarla birlikte sistemin kontrol altına alındığı tespit edilmişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonrasında yaz saati uygulamasının son derece etkili olduğu ifade edildi.
 
Sadece elektrik tüketimi sırasında tasarruf getirildiği ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde yatırımları da etkili hale getirildiği öğrenilmiş oldu. Raporlar çerçevesinde geçen yılki rakamlar ile bu yılki rakamlar arasında bir karşılaştırma yapıldı. Özellikle akşam tasarrufunun sabah tüketiminden çok daha fazla olduğu, insanların bu konuda büyük oranda bilinç kazandıkları ifade edildi.
 
Fiyatlarda meydana gelen artış riski sabit fiyat uygulaması ile birlikte ortadan kaldırılmış oldu. Yatırımlara gerek kalmadan gerekli tasarrufların yapıldığı ifade edildi. Öğrencilerin sorunu da bu şekilde çözüme kavuşturulmuş oldu. Sabah erken saatlerde okula giden ve karanlıktan şikayetçi olan çocuklara da çözüm önerileri sunulacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol