kapat ikonu

Yaz Kazancı Emeklileri Sevindirecek

Emeklilere yapılacak zam oranlarının yanı sıra bayram öncesinde verilecek ikramiye şimdiden yüzleri güldürmeye başladı.

Yazın gelmesi ile birlikte bir anda emeklilerin yüzleri gülmeye başladı. Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilmesine karar verilen ve bu yılda geçerli olacağı ifade edilen bayram ikramiyelerinin ödenmesinin yanı sıra tüm emekliler için Temmuz ayı zam ayı olarak ifade ediliyor. Bu süreç içerisinde tüm emeklilerin maaşlarına Temmuz ayında zammın yansıtılması bekleniyor. Memur emeklileri bu süreçte sözleşmede belirtilen miktarda zam alacaklar. SSK ve Bağkur emeklileri ise enflasyon farkından doğacak miktarı maaşlarına zam olarak alacaklar.
 
Bu yaz emekliler için son derece kazançlı bir yaz olması bekleniyor. Tüm emekliler Ocak ayında yapılan zammın ardından Temmuz ayında yani yılın ikinci yarısından sonra da yapılacak artışların devam etmesi bekleniyor. Bu yıl emeklilere verilmesi planlanan bayram ikramiyesinin ilki Mayıs ayında gerçekleştirilecek.
 
Emeklilerin hesaplarına yapılacak olan bin liralık ödemenin bayram öncesinde büyük ihtimalle 27 ile 31 Mayıs tarihleri arasında ödenmesinin beklendiği öğrenildi.
 
Temmuzda Zamlı Maaşlar Verilecek
 
Temmuz ayında ise tüm emeklilerin maaşlarına zamların yansıtılması bekleniyor. SSK ve Bağkur emeklileri için enflasyon rakamları değerlendirilecek. Enflasyondan ortaya çıkan fark emeklilere zam olarak yansıtılacak. Memur emeklilerinin ise yıl başında yapılan zam sözleşmesinde yer alan rakamlara göre zam almaları bekleniyor. Ancak enflasyon farkının yüksek çıkması halinde bu rakamlarda ek zam olarak yansıtılacak. diğer bayram ikramiyesi ödemesinin ise 5 ile 9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol