kapat ikonu

Yaşlılara sigorta imkanı geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yaşlılar için bakım sigortasının verileceği öğrenildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yaşlılar için bakım sigortasının verileceği öğrenildi.
 
Yaşlılara verilen değer hükümet tarafından verilen çeşitli aylıklar ve destekler ile sürekli olarak göz önünde bulunduruluyor. Bu süreç içerisinde yaşlı bakım hizmetleri devam ederken yeni bir çalışmanın yapıldığı duyurulmuş oldu. Yapılan bu duyuru sonrasında bakım sigortası sistemi Bakan Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklanmış oldu.
 
Türkiye'de bir ilkin gerçekleştirilmesi beklenirken yaşlılara bakım sigortası imkanı sunuluyor. Bu imkan belirli bir yaşa gelmiş olan tüm yaşlı vatandaşları kapsayacak. Her alanda devlet tarafından koruma altına alınmaları için büyük bir imkan olarak ifade ediliyor.
 
Yapılacak çalışmanın temelleri atılırken önümüzdeki günlerde çalışmanın tüm detayları kamuoyu ile paylaşılmış olacak. Sigortanın hayata geçirilmesi yaşlıların korunması açısından gündemi biraz daha hareketlendirecek gibi görünüyor. Aynı zamanda yaşlılara aylık ve bakım için ayrı bir ödeme yapılıyor. Bu ödeme ile birlikte yaşlıların toplumsal açıdan değerleri bir kez daha gözler önüne serilmiş oluyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol