kapat ikonu

Yaşlılara Müjde! Bin 907 Lira Maaş Alabilirsiniz

Yaşlıların desteklenmesi ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için devletin çalışmaları devam ediyor. Bu süreçte aylık bin 907 liralık ödeme yapılıyor.

Ülkemizde yaşlılara çeşitli hizmetler veriliyor. Evde sağlık hizmetlerinin yanı sıra bakım ücreti de veriliyor. Her yıl kira öder gibi ev sahibi olmaları için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Ancak bu süreç içerisinde yaşlılara bakım maaşının da verildiği öğrenildi. Pek çok kişi tarafından bilinmeyen bu süreç içerisinde aylık bin 907 liralık maaş almaları mümkün. Peki çok kişi tarafından bilinmeyen yaşlılık maaşını alabilmek için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor.
 
Yaşlılar için günümüzde ülkemizde pek çok destek veriliyor. 65 yaş aylığının yanı sıra evde bakım parası ile birlikte toplam bin 907 liralık aylık maaş verildiği öğrenildi. Günümüzde 65 yaşın üzerindeki kişilere 65 aylığı olarak 601.57 liralık bir ödeme yapılıyor. Ancak ödeme yapmadan önce kişilerin gelirine ve eşinin gelirine bakılıyor.
 
Maaş bağlanması için kişi bağı düşen gelir miktarının 609.67 lira altında olması bekleniyor. Bu şartları taşıyan kişilere devlet tarafından yaşlılık maaşı veriliyor.
 
Devlet bakıma muhtaç olduğunu tespit ettiği kişilere ve ailelerine de belirli bir miktarda maaş veriliyor. Vatandaşların yaşam kalitelerinin düşünüldüğü ve yükseltilmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Özellikle evde bakıma muhtaç olan kişilere bakan yakınlarına da bakım aylığı adı altında bir maaş veriliyor. Yaşlılar için devlet tarafından ödenen toplam miktar ise bin 907 lira olarak belirlendi. Ancak maaş yaşlı kişiye değil o kişiye bakan kişiye veriliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol