kapat ikonu

Yarı zamanlı çalışma hakkında önemli açıklama

Yarı zamanlı çalışma hakkında Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

Yarı zamanlı çalışma hakkında Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yeni bir açıklama yapıldı.
 
Kadınların çalışma hayatı içerisinde son dönemlerde devlet tarafından desteklenmeleri için birtakım çalışmaların yapılmasına karar verilmişti. Bu süreç içerisinde Çalışma Bakanı tarafından kadınlara yarı zamanlı çalışma hakkında müjde verilmişti. Bu süreçte çocuklarına bakıp yarı zamanlı olarak çalışarak iş hayatından uzaklaşmamış olmaları planlanıyor.
 
Yarı zamanlı çalışma sisteminin biraz daha genişletilmesine karar verildi. Bununla birlikte artık erkeklerde yarı zamanlı çalışma sisteminden faydalanabilecekler. Ebeveynlerden sadece birisinin çocuk okul çağına başlayıncaya kadar yarı zamanlı olarak çalışma hakları bulunuyor. Bunun için öncelikli olarak ailenin kendi aralarında anlaşmış olmaları gerekecek.
 
Bugün bir toplantıya katılan Çalışma Bakanı Sarıeroğlu yarım gün çalışma sistemi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda sistemin hayata geçirilmesi bekleniyor. 1 hafta sonra tasarının meclise sunulması ve tüm detayları ile birlikte görüşülmesi planlananlar arasında yer alıyor. Düzenlemenin hayata geçmesinin önünde herhangi bir engelin olmadığı özellikle belirtildi. Yasal düzenlemelerin sürekli olarak devam edeceği belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol