kapat ikonu

Yapılandırılmış borcu olanlar dikkat!

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi dairelerinin hafta içi gece yarısına kadar hizmet vereceğini ve yapılandırılmış borcu olanların en geç 31 Mayıs tarihine kadar ödemelerini gerçekleştirmeleri gerektiğini söyledi.

Bakan Ağbal geçen yıl çıkarılan ancak ilk ve peşin ödemesi için yeniden olanak tanınan yeniden yapılandırma için son günün 31 Mayıs tarihi olduğunu söyledi. Verilen süre içinde ödemesini gerçekleştirmeyen vatandaşlar için bir daha böyle bir hak tanınmayacağının altını çizen Ağbal, yoğunluk yaşanmaması için ödemelerin haftasonu da alınacağını açıkladı.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçen yıl çıkarılan ancak ilk ve peşin ödeme için yeniden imkan sağlanan yeniden yapılandırma için son günün 31 Mayıs olduğu uyarısında bulundu. 31 Mayıs’a kadar ödeme yapılmayan mükelleflerin borç yapılandırmasının dışında kalacağı hatırlatmasında bulunan Ağbal, vergi dairelerinin 30 ve 31 Mayıs tarihlerinde 23.59'a kadar açık kalacağını duyurdu.
 
Vergi daireleri gece 00.00’a kadar açık olacak
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal, 7020 sayılı yeni yapılandırma kanunu ve mevcut yapılandırma kanununa ilişkin basın toplantısı düzenledi. Vatandaşların borçlarını öderken yoğunluk yaşamaması nedeniyle salı ve çarşamba günü vergi daireleri gece 00.00'a kadar açık kalacak. Kamu bankaları ise 31 Mayıs Çarşamba günü akşam saat 21.00'a kadar açık kalacak. Vergi daireleri geçtiğimiz haftasonunda da görev yapmıştı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol