kapat ikonu

Yapı Kredi Bankası emekli promosyonu ödeme tarihleri!

Emekli promosyonu ödemeyi kabul eden bir diğer banka Yapı Kredi oldu. Mevcut maaşını Yapı Kredi Bankası’ndan alan ya da maaşını bu bankaya taşıyan kişileri güzel haberler bekliyor. İşte Yapı Kredi Bankası emekli promosyon haberleri…

  • Gündem
  • 11 Mart 2017 14:54
  • Son Güncelleme: 11 Mart 2017 16:16

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan protokol gereği emekli promosyonları 1 Mart 2017 itibarıyla dağıtılmaya başlandı. Bu doğrultuda vatandaşlar istediği bankaya emekli maaşını taşıma hakkına sahip. Pek çok banka emeklileri ve maaşlarını kaybetmemek için harekete geçti ve promosyon ödemeye ikna oldu.

Promosyon ödemeyi kabul eden bankalar hangileri?

Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok banka promosyon ödemeyi kabul etti. Ancak milyonlarca emekli vatandaşın aklı hala karışık. Çünkü iyi bir promosyon teklifi gelip gelmeyeceğini merak ediyorlar. Bizler de bankalardan gelen promosyon haberlerini ilk sizinle paylaşmaya çalışıyoruz. Bu haberimizde Yapı Kredi Bankasının hazırlamış olduğu promosyon kampanyası hakkında bilgi vereceğiz. Peki yüz binlerce müşterisi olan Yapı Kredi Bankası ne gibi ayrıcalıklar sunuyor. İşte merak edilen detaylar…

Emekli vatandaşlar 3 yıl boyunca maaşını Yapı Kredi Bankası’ndan alacağına dair sözleşme imzalarsa, 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi alabilecek ayrıca pek çok emekli paketinden faydalanma şansı yakalayabilecek.

Yapı Kredi telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve ATM’lerden ücretsiz EFT ve havale yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak uygun faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları sizleri bekliyor. Yapı Kredi ATM’lerini kullanarak günlük 3 bin TL para çekebilirsiniz.

Bu tür uygulamalardan emekli maaşını Yapı Kredi Bankasına taşıyan ve maaşını bu bankadan alan tüm emekliler faydalanabilecek. Emekli maaşınızı şubeye uğrayarak taşıyabileceğiniz gibi, e-devlet sistemi üzerinden de kolayca taşıyabilirsiniz. Bu kampanyaya katılmak isteyenlerin bankaya taahhüt vermesi gerekiyor.

Emekli promosyon ödemeleri ne kadar olacak?

Ödenecek promosyon ücreti emekli maaşı tutarına göre belirleniyor. Emekli maaşı 1.000 lira ve altında olanlar 300 TL, maaşı 1.000 lira ile 2.000 lira arasında olanlar 375 TL, maaşı 2.000 liradan yüksek olanlar ise 450 TL promosyon ödemesi alabilecek. Bu promosyon tutarının sizden geri alınmaması için 3 yıl boyunca maaşınızı Yapı Kredi Bankası’ndan almanız gerekiyor.

Bu süre zarfında maaşınızı başka bankaya taşımanız halinde ödenen promosyon tutarı sizden geri alınır. Yapı Kredi Promosyon kampanyasından emekliler veya emeklinin vefatından dolayı geride kalan aile bireyleri faydalanabilir.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol