kapat ikonu

‘Yakında 5G geliyor’

Bakan, 5G hizmetinin yakında geleceğini açıklarken altyapı çalışmalarının hazırlandığını belirtti.

Bakan Turhan, yakında 5G hizmetinin geleceğini söyleyerek, teknoloji alanında önemli bir müjdeyi verdi. Turhan, altyapı çalışmalarının hazırlandığını kaydederek, sağlıkta, sanayide, tarımda, hayatın hemen hemen her alanında artık çok fazla yorulmadan teknolojinin vatandaşların hizmetine sunulacağını dile getirdi.
 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yakında hizmete girecek olan 5G'nin altyapı çalışmalarının hazırlandığını belirtti. 5G ile birlikte sağlıkta, sanayide, tarımda ve hayatın hemen hemen her alanında artık çok fazla yorulmadan teknolojinin vatandaşlarla buluşacağını kaydetti.
 
‘’GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUM’’
 
Bakan Turhan, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Isparta'daki 15 Temmuz Demokrasi ve Hükûmet Meydanı'nda yer alan toplu açılış töreninde konuştu. Hayat anlayışının temelinde her zaman vatan, millet sevdası yattığına işaret eden Turhan, bundan dolayı milletin refahı memleketin bekası için gece gündüz demeden çalıştığını söyledi.
 
Hep birlikte bu kutlu yolda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok ilerlediklerini ifade eden Bakan Turhan, büyük projeleri millete kazandırdıkları için mutlu olduğunu anlattı.
 
ISPARTA’YA BİRÇOK HİZMET AÇILACAK
 
Isparta'nın da Anadolu koktuğunu vurgulayan Turhan, Isparta'ya ulaştırma hizmetleriyle ilgili bugüne kadar birçok projeyi hayat geçirdiklerini, bugün de bölünmüş yollardan çift yönlü yollara kadar birçok hizmeti açacaklarının müjdesini verdi.
 
‘’ 5G YAKINDA GELİYOR’’
 
4,5 G'yi iletişimde hizmete sunduklarını söyleyerek yakında 5G’nin geleceğini açıklayan Bakan Turhan, Turhan, çalışmaların devam ettiğini, sağlıkta, sanayide, tarımda, hayatın hemen hemen her alanında artık çok fazla yorulmadan teknolojinin 5G sayesinde insanların hizmetine sunulacağını ifade etti.
 
Bakan Turhan, daha konforlu ve güvenli ulaşım için hızlı trenlerin Türkiye’nin her tarafına yayılıp, geliştiğini dile getirerek bundan Isparta'nın da nasibini alacağını ilan etti.
 
‘’MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’’
 
Sözlerinin sonunda vatandaşların huzuru, refahı, güvenliği ve yaşam kalitesinin yükselmesi adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği iş programını, onun gösterdiği yolla yöntemle uygulamaya koymak adına 140 bin ulaştırma ailesi olarak hizmetlerini sürdürdüklerini dile getiren Bakan Turhan, Türkiye’nin önüne engel çıkartanlara karşı hep birlikte dik durarak mücadele edeceklerinin altını çizdi...
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol