kapat ikonu

Yabancı turistler gelmeye devam ediyorlar

Yaz sezonu kapanmasına rağmen Rus turistler Antalya ziyaretlerine devam ediyorlar.

Yaz sezonu kapanmasına rağmen Rus turistler Antalya ziyaretlerine devam ediyorlar.
 
Yaz sezonunun kapanmasının ardından turizmciler değerlendirmelere başladılar. Bu süreç içerisinde yaz sezonunda gösterilen ilgiden dolayı son derece memnun oldukları ifade edildi. Ülkenin pek çok bölgesinde soğuk havaların etkisini göstermesine rağmen yapılan incelemeler sonrasında Antalya'da sıcakların hala devam ettiği ifade edildi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından yapılan açıklamaların ardından Rus turistlerin Kasım ayının ilk haftasına kadar Antalya'ya gelmeye devam edecekleri öğrenildi.
 
Ekim ayında bölgeye gelecek olan turistlerin büyük bir kısmını Rusların oluşturması ise büyük şaşkınlığa neden oldu. Rus turistler son dönemlerde Mısır ile ikili ilişkilerde birtakım güvenlik sorunları yaşamaya başladılar. Aynı sorunların Türkiye ile Mısır arasında da geçmiş yıllarda yaşandığı açıklanmıştı. Bu süreç içerisinde Mısır ile yaşananlardan dolayı Türkiye tercih sebepleri arasında ilk sıraya yerleşmeye başladı. Sezon kapanmasına rağmen yabancı turistlere dayalı olarak iç pazarın hala hareketli olduğu ve otellerde doluluk oranlarının yüksek olduğu ifade edildi.
 
Diğer ülkelere oranla tatil fiyatlarının Türkiye'de son derece uygun fiyatlı olduğu ve yabancı turistlerin ülkelerine memnun bir şekilde ayrıldıkları ifade edildi. Rezervasyonlar bu süreç içerisinde hala devam ediyor. Turizmcilerin bu durumdan son derece memnun oldukları öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol