kapat ikonu

Yabancı Turistler En Çok Alanya'yı Tercih Ediyorlar

Yapılan değerlendirmeler sonrasında her 10 yabancı turistten birisinin tatil için öncelikli olarak Alanya'yı tercih ettikleri ifade edildi.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında her 10 yabancı turistten birisinin tatil için öncelikli olarak Alanya'yı tercih ettikleri ifade edildi.
 
Turizmin başkenti denildiği zaman Antalya'nın Alanya ilçesi akıllara geliyor. Bu süreçte pek çok yabancı turist bölgeye akın etmeye devam ediyor. Antik çağlardan bu yana hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile dikkat çeken bölge tatilcilerin dikkatini çekmeye devam ediyor.
 
Antalya'nın Alanya ilçesi bölgede en çok turist ağırlayan ilçe olarak ifade ediliyor. Normalde 300 bin kişilik nüfusu varken yaz aylarında gelen turistlerle birlikte sadece günlük nüfusunun 500 bini aştığı biliniyor. İstatistiklere bakıldığı zaman 2017 yılı içerisinde ilçeye 3.5 milyon turistin geldiği belirlendi.
 
İstatistiklerin geliştirilmesinin ardından Türkiye'ye gelen 10 turistten birisinin tatil tercihi Alanya oluyor. Turizm işletmecileri tarafından yapılan değerlendirmelerde ise bölgede Alanya'nın çok farklı bir yeri olduğu ve turizm ekonomisinin gelişmesini sağladığı ifade ediliyor. Sezon içerisinde turist sayısının artması istihdamı da geliştiriyor. Böylece 100 bin istihdam sağlandığı dile getiriliyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol