kapat ikonu

WhatsApp'ın tepki toplayan yeni sürümünde neler değişti?

Özellikle gençler arasında çok popüler olan ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni güncellemesi kullanıcıları isyan ettirdi.

  • Teknoloji
  • 24 Şubat 2017 16:54
  • Son Güncelleme: 24 Şubat 2017 17:15
Anlık mesajlaşma için kullanılan ve birçok insan tarafından tercih edilen WhatsApp uygulamasının son hali kullanıcıları adeta çileden çıakrdı. Uygulamadan bazı özellikler kaldırılırken yerine bazı özellikler eklendi.
 
WhatsApp'ın son nhalinden memnun olmayan kullanıcılar görüşlerini ve durumdan duydukları rahatsızlıkları twitter hesabından dile getirdi. Dünya züerinden birçok kullanıcı WhatsApp'ın son halini beğenmediğini ve yeni sürümün eski sürüme göre çok kötü olduğunu ifade etti.
 
Star Gündem'de yer alan habere göre, anlık mesajlaşma uygulamasında şikayet edilen konuların başında artık 'kişiler' bölümünün yer almaması. Kişiler bölümü yerine ise tıpkı Instagram ve Snapchat uygulamalarında olduğu gibi hikaye bölümü getirildi. Kullanıcılar buradan 24 saat sonra silinmek üzere günlük hikayelerini paylaşabilecekler. Ancak sohbet dışındaki rehber listesini göremeyecekler.
 
Bir diğer özellik ise kullanıcılar artık durum paylaşamayacaklar. WhatsApp uygulamasında profil bölümünde yazılan durum ve süresiz olarak kalan durum bölümü de artı kaldırıldı. WhatsApp da meydana gelen bu değişiklikler ve kelentiler kullanıcılar tarafından hiç hoş karşılanmadı. Birçok kişi sosyal medya hesabı twitter üzerinden durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Kullanıcılar uygulamanın eski sürümüne geri dönmesini talep etti.
Kaynak: Star Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol