kapat ikonu

WhatsApp'ın özlenen özelliği dönüyor

Kısa süre önce güncellemeye giden ve kullanıcılarının sert eleştirilerine maruz kalan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kaldırılması büyük tepki toplayan metinle durum girilebilmesi özelliği bir sonraki güncelleme ile geri gelecek.

Star Gündem'de yer alan habere göre, milyonlarca insan tarafından kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kısa süre önce güncellendi.
 
Kullanıcılar WhtsApp'ın yeni haline büyük tepki gösterrdi. Kişiler sekmesini ve yazılı metin şeklinde durum paylaşılması özelliğini kaldıran uygulama bunların yerine kullanıcılardan büyük tepki toplayan tıpkı instagram ve snapchat uygulamalarında olduğu gibi görüntülü durum özelliğini getirdi.
 
Kullanıcılardan kısa sürede birçok olumsuz yorum alan uygulamanın ger içekilip çekilmeyeceği bilinmiyor ancak WhatsApp kullanıcılarının gönlünü kazanabilmek için 'WhatsApp Durum' özelliğini geri getirecek. Bu şekilde kullanıcılar görüntülü durum paylaşabilecekleri gibi aynı zamanda yine eski sürümde olduğu gibi yazılı metin şeklinde de durum paylaşabilecekler.
 
WhatsApp kullanıcılar için bu yenbi güncelleömeyi anlatan bir de açıklama yayımladı.
 
WhatsApp'ın açıklaması şöyle:
 
'Kullanıcılarımızın metin tabanlı durum bildirimlerini özlediğini duyduk. Bu özelliği geri getiriyoruz. Durum profil ayarlarındaki 'Hakkında' sekmesine entegre edildi. Artık listenizdeki kullanıcıların profil isimlerinin yanında yazılı durumunuzu görebileceksiniz. Ayrıca yeni durum özelliği de devam edecek. Fotoğraflı videolu ve GIF'li durum paylaşmaya da devam edebileceksiniz.'
 
Star Gündem
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol