kapat ikonu

Whatsapp Para Dağıtacak!

Whatsapp tarafından yapılan duyuru sonrasında yalan haberlerle mücadele etmek amacıyla para dağıtımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Whatsapp tarafından yapılan duyuru sonrasında yalan haberlerle mücadele etmek amacıyla para dağıtımı gerçekleştireceğini duyurdu.
 
Son zamanların en popüler online mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp bu süreçte yeni bir çalışmaya imza attı. Yayınladığı bir blog yazısı ile birlikte son zamanlarda giderek artan yalan haberlerle mücadele etmek için bir fon kurulduğunu açıkladı. Bu fonla birlikte araştırma yapan kişiler ödül alacaklar.
 
Whatsapp üzerinden yapılan yanlış bilgilendirmelerin ciddi sorunlara sebep olabileceği ifade edilmişti. Bunun ardından araştırma yapan kişiler 50 bin dolar toplamlı çeşitli ödüllere sahip olabilecekler. Ödül sistemi çok aşamalı bir şekilde gerçekleştirilecek. Araştırma yapacak olan kişilerin seçiminde ise sosyal bilimlere ilgisi olan kişilerin seçilmesi amaçlanıyor.
 
180 farklı ülkede kullanılan Whatsapp günümüzde 1.5 milyardan fazla insana hızlı haberleşme imkanı sunuyor. Yalan haberlerin ortaya çıkması ise milyonlarca kişiyi olumsuz etkiliyor. Bu durumda yalan haberlerle mücadele etmenin ne kadar önemli olduğu ifade ediliyor. Fonun kapsamının ilerleyen günlerde genişletilmesi ve çalışmaların artırılması beklentiler arasında yer alırken araştırma aşamasının da yoğun olması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol